updated 4:15 PM CET, Mar 19, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Bank w rocznicę 1 sierpnia

  • Napisał 
  • Dział: CSR
Bank w rocznicę 1 sierpnia Facebook PKO BP

Portrety kobiet biorących udział w Powstaniu Warszawskim we współczesnej aranżacji można oglądać na budynku warszawskiej Rotundy.

W ten sposób PKO Bank Polski przyłącza się do obchodów rocznicowych. To jego kolejny projekt, upamiętniający ważne wydarzenia historyczne naszego kraju. Historie ośmiu uczestniczek powstania przedstawiają pracownice PKO oraz młode Polki wyłonione w castingu na Facebooku. Inicjatywa ma na celu przybliżenie postaci i losów kobiet, jak również wskazanie ich roli w walkach powstańczych.
- O Powstaniu Warszawskim mówi i pisze się bardzo wiele – zarówno o jego aspekcie militarnym czy politycznym, jak i o piętnie, jakie odcisnęło na życiu mieszkańców Warszawy. Niedoceniana jest jednak moim zdaniem rola kobiet – sanitariuszek, łączniczek, żołnierek. Cieszę się, że mogłam wziąć udział w tym projekcie, bo dzięki niemu być może więcej osób zainteresuje się losem uczestniczek Powstania – młodych dziewczyn, które poświęciły swoje marzenia i swoje życie dla Polski. Ekspozycja znajduje się w centralnym punkcie Warszawy – mam nadzieję, że przechodnie zatrzymają się na chwilę, aby dowiedzieć się więcej o naszych bohaterkach – mówi Magdalena Lejman z departamentu komunikacji korporacyjnej PKO BP, która wzięła udział w projekcie.
Projekt składa sie z kilku elementów – zawieszonej na elewacji siatki z portretami uczestniczek, plansz w witrynach budynku przedstawiających historie bohaterek oraz fotokodów, kierujących do materiałów filmowych związanych z projektem, dostępnych na YouTubie. W dedykowanej aplikacji na Facebooku zamieszczone są kulisy projektu, a na kilku kanałach TV emitowane będą filmy z udziałem uczestniczek. W poprzednich latach na elewacji Rotundy pojawiały się archiwalne fotografie przedstawiające „63 dni Walczącej Stolicy”, z kolei w 2009 r. zorganizowana została wystawa „Warszawa '44 - Pamiętamy!”. PKO BP w tym roku po raz kolejny został także patronem Biegu Powstania Warszawskiego.
{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation