updated 2:21 PM CET, Mar 20, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Kredyt wymaga oszczędności

Kredyt wymaga oszczędności www.sxc.hu

Zaciągając kredyt, powinniśmy również zacząć oszczędzać. Oszczędności są bezcenne w sytuacji, gdy kredytobiorcę spotkają nieprzewidziane kłopoty finansowe. Od przeterminowanego długu banki naliczają odsetki według stopy wynoszącej obecnie aż 25% w skali roku.

Zaciągając kredyt, warto rozpocząć również oszczędzanie. Posiadając pieniądze pozwalające na spłatę przynajmniej kilku rat, możemy uniknąć ogromnych kłopotów. Życie przynosi bowiem wiele niespodzianek, a nie wszystkie z nich są dobre. Zwłaszcza, jeśli kredyt będziemy spłacali przez kilkanaście czy kilkadziesiąt lat, to musimy się przygotować na to, że w tak długim czasie bardzo wiele może się wydarzyć.
Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo mogą wzrosnąć koszty kredytu w momencie, gdy kredytobiorcy spóźniają się ze spłatą. Przede wszystkim drastycznie rośnie oprocentowanie przeterminowanego długu. Zwykle w takim przypadku stosowana jest najwyższa dopuszczalna przez prawo stawka, czyli czterokrotność stopy lombardowej. Obecnie stopa ta wynosi 6,25%, czyli oprocentowanie od niespłaconego w terminie zadłużenia wynosi aż 25% w skali roku.
Te wysokie odsetki to jednak nie jedyny koszt związany z przeterminowanym długiem. Gdy nie dokonujemy spłaty w terminie, banki wykonują monity telefoniczne i listowne. Te pierwsze kosztują zwykle kilka złotych, ale pisemne już kilkadziesiąt. Najdroższe są tzw. wizyty terenowe, za które trzeba zapłacić nawet ponad 100 zł.
Dlaczego jeszcze trzeba oszczędzać, kiedy bierze się kredyt, można przeczytać na stronie www.cashcom.pl.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation