updated 12:37 PM CEST, May 24, 2019
A+ A A-

Sto lat dla Ol12

  • Napisał 
  • Dział: CSR
Wyróżniony Sto lat dla Ol12 PKP Cargo

Wiele atrakcji czeka na miłośników kolei podczas tegorocznej Parowozjady w Chabówce. W czasie imprezy, która odbędzie się 25-26 sierpnia br. m.in. będzie obchodził uroczyście swoje setne urodziny najstarszy czynny parowóz w Polsce - Ol12.

Na ten wyjątkowy jubileusz zapraszają organizatorzy imprezy: spółka PKP Cargo i Fundacja Era Parowozów. Pierwszego dnia jubilatce zostanie odśpiewane tradycyjne w takim przypadkuDwieście lat! i wczony prezent – niespodzianka. Dostojna Oelka” wystąpi także w roli głównej podczas parady parowozów i pokazie składów historycznych oraz w wieczornym pokazie iluminacji w scenografii lodowych fontann. Oprócz lokomotywy-jubilatki w Chabówce zaprezentują się także parowozy Ty2-911, TKt48-191, TKh49-1, Ol49 oraz parowóz z Czech 534.0432 (po raz pierwszy w Chabówce) i parowóz 464.001 z Prievidzy na Słowacji. W programie pierwszego dnia znajdą się również m.in.: cykl koncertów Jubileuszowa podróż po Europie z udziałem aktorów teatrów muzycznych Roma, Buffo i Komedia, show dla dzieci PanYapa”, konkursy i zabawy związane z jubilatką oraz wiele innych atrakcji. Wszyscy chętni bęmogli wejść na zaplecze parowozowni, poznać dawne techniki napraw taboru czy też obejrzeć pokaz obrządzania parowow.

Drugiego dnia imprezy również nie zabraknie wrażeń. Na zwiedzacych czeka emocje związane z zawodami drużyn parowozowych, pokazy niezwykłej siły strongmanów w przeciąganiu wagonów, przejażdżki w kabinie maszynisty parowozu lub w drezynie, liczne animacje dla dzieci. Dla miłników podróży retro zostaną uruchomione historyczne składy pocgów wokół Chawki m.in. w sobotę do Dobrej k. Limanowej, Nowego Targu i Rabki, a w niedzielę dwa pociągi do Mszany Dolnej.

Do Chabówki będzie można przyjechać ogólnodostępnymi pociągami z Warszawy, Krakowa i Zakopanego, autobusami, busami lub własnym samochodem. Dla zmotoryzowanych zostanie wyznaczony parking w pobliżu Skansenu. Organizatorzy Parowozjady 2012 - PKP Cargo SA i Fundacja Era Parowozów, w myśl hasła Już od pokoleń kochamy kolej sprawu opie nad zabytkowym taborem w Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce oraz w Parowozowni Wolsztyn.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation