updated 12:37 PM CEST, May 24, 2019
A+ A A-

Zbiórka krwi dla kolejarzy

  • Napisał 
  • Dział: CSR
Zbiórka krwi dla kolejarzy www.sxc.hu

Spółka „Koleje Mazowieckie – KM” wspiera akcję „Kolejarze – Potrzebującym”, której patronuje Związek Pracodawców Kolejowych.

W jej ramach od 14 sierpnia br. trwa zbiórka krwi. 25 listopada to szczególny dzień dla wszystkich pracowników kolei. W tym roku kolejarze chcą uczcić swój dzień pomagając najbardziej potrzebującym i ofiarować im swoją krew. Akcja „Kolejarze – Potrzebującym” rozpoczęła się 14 sierpnia br. i składa się z dwóch etapów. W ramach pierwszego etapu, który potrwa do 1 listopada br., na terenie całego kraju zbierana będzie krew w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. W tym czasie każdy może udać się do dowolnego punktu krwiodawstwa, podać hasło „Kolejarze – Potrzebującym” i oddać krew. Ilość oddanej krwi będzie ewidencjonowana na specjalnie wygenerowanym na ten cel koncie i zostanie podana do wiadomości podczas uroczystej gali Święta Kolejarza, która odbędzie się w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki.

Podczas drugiego etapu, który potrwa od 19 do 22 listopada br., krew będzie można oddawać w ambulansach i zorganizowanych punktach sanitarnych w 21 wybranych miastach w Polsce: Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Kaliszu, Katowicach, Kielcach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, a także Opolu, Poznaniu, Raciborzu, Radomiu, Rzeszowie, Słupsku, Szczecinie, Wałbrzychu, Warszawie, Wrocławiu i Zielonej Górze. Przed rozpoczęciem drugiego etapu na stronach internetowych www.zpkpkp.pl i www.kurierkolejowy.eu zostaną podane szczegółowe lokalizacje mobilnych punktów zbiórki krwi. Organizatorzy zapraszają do udziału w akcji – wszyscy możemy pomagać!

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation