updated 2:21 PM CET, Mar 20, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Pomagają studentom w karierze

  • Napisał 
  • Dział: CSR
Pomagają studentom w karierze www.sxc.hu

Dobiegła końca 9. edycja Programu Kariera, prestiżowego programu praktyk, organizowanego przez Polską Radę Biznesu.

Pelion SA, jako jedyna firma z Łodzi biorąca udział w jego tegorocznej edycji, po raz ósmy przyjęła na staże laureatów, by pomóc im w rozwijaniu kariery zawodowej. W tegorocznej edycji Programu Kariera ośmiu laureatów otrzymało staż w jednej z największych firm w regionie łódzkim – Pelion Healthcare Group. W minione wakacje odbywali oni staże w różnych działach firmy, między innymi w dziale HR, marketingu czy w biurze prasowym. Uzdolnieni studenci i absolwenci uczelni wyższych mieli możliwość poznać specyfikę pracy w dużym przedsiębiorstwie i aktywnie uczestniczyć w projektach realizowanych przez poszczególne działy. W ten sposób Pelion, we współpracy z Polską Radą Biznesu, przyczynia się do kształcenia przyszłych liderów gospodarki i wspiera młodych ludzi w wyborze ścieżki kariery.

- W ciągu dwóch miesięcy stażu w Pelion SA dowiedziałam się, jak w praktyce wygląda praca w dziale PR dużej firmy – opowiada Martyna Barcicka, jedna z tegorocznych laureatek Programu Kariera. Jest on realizowany od 2004 r. Firma Pelion w tym roku przyjęła najwięcej stażystów ze wszystkich firm zaangażowanych w projekt. Celem Programu Kariera jest kształcenie studentów i przygotowywanie absolwentów uczelni wyższych do roli przyszłych liderów biznesu. Jego innowacyjna formuła daje szansę zdobycia doświadczenia u progu kariery zawodowej i gwarantuje wynagrodzenie za wykonaną pracę. Praktyki trwają od dwóch do trzech miesięcy i odbywają się w firmach członków Polskiej Rady Biznesu. Na najlepszych, co roku, czeka 40-50 miejsc stażowych. Laureaci Programu mają niepowtarzalną szansę obserwowania, jak podejmowane są strategiczne decyzje w firmach, które odniosły ogromny sukces na polskim rynku, przyczyniając się tym samym do budowania „polskiej marki”.

Oprócz udziału w Programie Kariera, Pelion wspiera studentów także innymi drogami. Współpracuje szeroko ze środowiskiem akademickim, między innymi poprzez program „Innowacyjna Edukacja UŁ”, a także organizując spotkania ze studentami w ramach Dnia z Pelion Healthcare Group. Innym programem stażowym, w którym firma bierze udział, jest projekt Praktykuj w Łodzi, realizowany we współpracy z Urzędem Miasta Łodzi w ramach projektu „Młodzi w Łodzi”.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation