updated 3:52 PM CET, Mar 22, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Świąteczna promocja komunikacji zbiorowej

  • Napisał 
  • Dział: CSR
Świąteczna promocja komunikacji zbiorowej www.sxc.hu

Tegoroczne Dni Transportu Publicznego odbędą się w najbliższy weekend 22 – 23 września w Warszawie.

Koleje Mazowieckie, jak co roku, są partnerem DTP. Ponadto 22 września, czyli w Dniu bez Samochodu, podróżni będą mogli poruszać się bezpłatnie pociągami KM w obrębie aglomeracji warszawskiej w I i II strefie. Dni Transportu Publicznego to impreza kończąca „Europejski Tydzień Mobilności”. Ich celem jest promocja komunikacji zbiorowej. W tym roku w ramach „dnia kolejowego”, czyli 23 września, na warszawiaków czekają: wyjątkowa kolejowa gra miejska oraz historyczna parowozownia w Skierniewicach, do której dojazd zapewni specjalny pociąg.

W ramach Dni Transportu Publicznego po raz pierwszy w Polsce zorganizowane zostaną 23 września kolejowe gry miejskie „SKARBY KOLEI”: trudniejsza dla wszystkich chętnych i łatwa dla rodzin z dziećmi. Uczestnicy, wcielając się w poszukiwaczy-amatorów, odkryją wiele interesujących miejsc, rozwiążą zagadki i wykonają zadania związane z historią i codziennością kolei polskiej. Na zwycięzców gier czekają atrakcyjne nagrody. Zespoły: 2-4 osobowe; początek gry rozszerzonej (w godz.11.00 – 16.00); rejestracja od godz.10.00; miejsce startu: Dworzec Centralny – strefa VIP PKP Intercity. Gra rodzinna (w godz. 12.00 – 14.00) rejestracja od godz.11.30 - miejsce startu: antresola z poczekalnią na Dworcu Centralnym. Informacje i rejestracja – www.skarbykolei.pl

Również 23 września w ramach DTP w godz. 11.00 – 16.00 będzie można wraz z przewodnikiem zwiedzić Parowozownię w Skierniewicach (dojazd specjalnym pociągiem – skład ED74 – postoje Warszawa Wschodnia, Centralna i Zachodnia), a także bezpłatnie w godz. 10:00 – 17:00 obejrzeć zbiory Muzeum Kolejnictwa w Warszawie przy ul. Towarowej 1.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation