updated 10:20 AM CEST, May 27, 2019
A+ A A-

Sportowcy wyróżnieni przez media

  • Napisał 
  • Dział: CSR
Wyróżniony Od l. Waldemar Wspaniały, min. Joanna Mucha, Miroslaw Przedpełski. Fot. PZPS Od l. Waldemar Wspaniały, min. Joanna Mucha, Miroslaw Przedpełski.

Polski Związek Piłki Siatkowej został wyróżniony w 14. Edycji Raportu CSR (Społeczna Odpowiedzialność Biznesu) za program upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży w zakresie piłki siatkowej.

Jest to wspólne - innowacyjne w skali kraju - przedsięwzięcie ministerstwa sportu i turystyki oraz PZPS. Projekt ruszył wraz z rozpoczęciem roku szkolnego w 128 szkołach w Polsce. Raport Społeczna Odpowiedzialność Biznesu tygodnika „Gazeta Finansowa” publikowany jest co kwartał i w całości poświęcony jest obszarowi CSR. W każdym numerze wyróżniane są firmy i instytucje, które konsekwentnie realizują interesujące programy wsparcia ważnych społecznie obszarów. „Raport CSR” przygotowywany jest przy wsparciu partnerów: Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, redakcji „Super Biznes” i portalu Kurier365.pl. W 14. edycji Raportu spośród blisko 30 różnych projektów społecznych wyróżniono także redakcje „Dziennika Gazety Prawnej” i programu BIZON w Radiu PIN za promocję idei CSR, a w szczególności za współtworzony Ranking Odpowiedzialnych Firm 2012. Program, jako pierwszy tego rodzaju ogólnopolski projekt, wpisuje się w strategię rozwoju sportu powszechnego, poprzez m.in. przesunięcie części środków ze sportu wyczynowego na sport powszechny, zwiększenie godzin obowiązkowego WF w szkołach, czy wykorzystanie istniejącej infrastruktury sportowej do popularyzacji sportu powszechnego. PZPS stworzył program, który wpisuje się w idee społecznej odpowiedzialności biznesu.

Program upowszechniania sportu w piłce siatkowej nie powstałby bez wsparcia ministerstwa sportu i turystyki, które jeszcze w tym roku przeznaczy na niego minimum 26 mln zł.  Najważniejszą częścią Programu jest powołanie Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w każdym województwie.  - Na każdy Ośrodek składają się trzy szkoły gimnazjalne i jedna ponadgimnazjalna, w których szkoleni będą uczniowie z klas 1-3. Łącznie systemem szkolenia objętych zostanie 128 szkół z klasami sportowymi, w sumie blisko 4,5 tys. młodych siatkarek i siatkarzy – mówi minister sportu i turystyki, Joanna Mucha. Siatkarskie Ośrodki Szkolne otrzymają nowoczesny sprzęt treningowy, zostanie także sfinansowane zatrudnienie kadry szkoleniowej oraz system rozgrywek pomiędzy szkołami, które zakwalifikują się do programu. Dużą rolę w projekcie pełnią samorządy. - Jednym z celów programu jest stworzenie nowoczesnej, internetowej platformy edukacyjnej dla nauczycieli WF, instruktorów, trenerów, zawodników i zawodniczek oraz klubów zaangażowanych w nauczanie siatkówki dzieci i młodzieży – powiedział Waldemar Wspaniały, szef projektu. W ramach programu zorganizowany jest także turniej dla dzieci Orlik Volleymania. Finał tego ogólnopolskiego turnieju zostanie rozegrany 6-7 października br. w Sopocie. Na organizację tego turnieju MSiT przeznaczyło ponad 2 mln zł.

- Od lat polskie siatkarki i siatkarze odnoszą sukcesy na największych światowych imprezach, ale myślimy też o przyszłości. Chcemy spełniać marzenia dzieci i młodych ludzi związane z siatkówką. Mamy zdolną i pełną zapału młodzież, chcemy kształcić przyszłych mistrzów. Wierzymy, że projekt, który ruszył od rozpoczętego niedawno roku szkolnego – czyli Siatkarskie Ośrodki Szkolne, stanie się kuźnią młodych talentów i wykształci przyszłych mistrzów siatkarskich. Polska wkrótce będzie gospodarzem niezwykłych wydarzeń – Mistrzostw Europy 2013 oraz Mistrzostw Świata w siatkówce 2014. Cieszy nas, że FIVB – Międzynarodowa Federacja Piłki Sitkowej doceniła nasze wysiłki na rzecz rozwoju i promocji tego sportu i powierzyła nam organizację tych imprez - podkreślił prezes PZPS, Mirosław Przedpełski. Elementem Programu jest wsparcie dla młodzieżowych klubów i sekcji siatkówki – ponad setka klubów męskich i żeńskich, które dostaną nowoczesny sprzęt treningowy i sportowy.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation