updated 3:52 PM CET, Mar 22, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Najważniejsza jest dobra zabawa

  • Napisane przez Kamil Ciepieńko / opublikowano za Gazetą Warszawską
  • Dział: Biznes
Nowo otwarte przedszkole sieci AMO w Radości Robert Bereza Nowo otwarte przedszkole sieci AMO w Radości

Każdego roku, rodzice kilkudziesięciu tysięcy najmłodszych warszawiaków stają do batalii o wolne miejsce w przedszkolach. Niestety, wielu z nich nie ma szansy na zapisania swojej pociech do państwowej placówki.

{jumi [*4]}Mimo, że miasto każdego roku zwiększa nakłady na budowę i modernizację stołecznych przedszkoli to, za każdym razem kilka tysięcy przyszłych przedszkolaków odchodzi z kwitkiem. Rodzicom pozostaje wtedy lista rezerwowa, albo placówka prywatna. - Ta ostatnia możliwość mimo, że wiąże się z częściową odpłatnością jest bardzo dobrą alternatywą dla państwowych jednostek – mówi Anna Gręda, matka 4-letniego Kacpra – Dodatkowo, jest pewna forma inwestycji w kreatywny rozwój własnego dziecka.

W internecie znajdziemy wiele propozycji prywatnych przedszkoli. Powstają one już nie tylko w dużych stołecznych osiedlach mieszkalnych, ale także w malowniczych willowych dzielnicach. Jedną z ciekawszych ofert edukacji dla maluchów jest nowo otwarta placówka AMO Play & Learn w warszawskiej Radości. – Głównym atutem tej placówki jest przestrzenny, a przede wszystkim bezpieczny ogród dla dzieci – mówi Magdalena Jurewicz, kierownik placówki – Dodatkowo, przedszkole w Radości ma w swojej ofercie ciekawe i atrakcyjne zajęcia plenerowe służące zdrowemu i bezpiecznemu rozwojowi dziecka.

Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych metod pracy z dziećmi, m.in. metody Glena Domana, polegającej na nauce czytania w formie zabawy, pociechy znajdujące się pod opieką wychowawców placówki będą miały zapewniony łatwiejszy początek szkolnej edukacji – zapewniają pracownicy przedszkola.

W ofercie placówki oprócz tradycyjnych zajęć przedszkolnych znajdą się też zajęcia ogólnorozwojowe dla maluchów już od szóstego miesiąca życia, w których będą mogli uczestniczyć również rodzice. – To dobra alternatywa dla mam, które pragną, aby ich dzieci spędzały czas twórczo i radośnie – dodaje Jurewicz.

Dzień otwarty w przedszkolu odbędzie się w sobotę 17 kwietnia, a więcej informacji na temat placówki znajdziemy na stronie internetowej www.amo.edu.pl.

{jumi [*8]}

Please provide full Credentials Infomation