updated 4:37 PM CET, Feb 24, 2018
A+ A A-

PKP Intercity zwiększy ofertę

  • Napisane przez ISBNews
  • Dział: Globtroter
PKP Intercity zwiększy ofertę Wikipedia

PKP Intercity (PKP IC) zamierza uruchamiać w rozkładzie jazdy 2017/2018 średnio 367 pociągów na dobę, czyli o 17 więcej niż w obecnym rozkładzie, poinformował prezes Marek Chraniuk.

"Nasza spółka przygotowała większą liczbę pociągów. Zwiększamy ofertę poprzez dodatkowe pociągi lub wydłużenie tras. Ponadto będą dodatkowe połączenia weekendowe i większa częstotliwość kursowania na niektórych trasach. Liczba pociągów na dobę zwiększy się do 367 z 350" - powiedział Chraniuk podczas konferencji prasowej.

W nowym rozkładzie jazdy m.in. powrócą pociągi na linie do Hrubieszowa (IC Hetman z Jeleniej Góry przez Wrocław i Rzeszów) i Sandomierza (TLK Połoniny z Przemyśla do Warszawy). Będą też nowe pociągi na obecnych trasach, m.in. TLK Małopolska (Przemyśl - Gdynia przez Kraków i Warszawę) i TLK Biebrza (z Trójmiasta do Rzeszowa przez Olsztyn, Białystok, Warszawę i Kraków), wymienił prezes.

Więcej połączeń weekendowych będzie m.in. między Wrocławiem i Katowicami (TLK Lompa) oraz Poznaniem i Gdynią (TLK Molo).

Nowościami międzynarodowymi będą m.in. relacje Katowice - Wiedeń, Przemyśl - Odessa i Warszawa - Brześć.

Nowy rozkład jazdy będzie obowiązywał od 10 grudnia br.

Warszawa