updated 10:50 AM CEST, Sep 26, 2018
Na żywo:
A+ A A-

Goście Globtrotera: kawa, wino i książka o tym jak słuchać siebie

  • Napisane przez Cezary Rudziński
  • Dział: Globtroter

    Trochę nietypowe było lutowe spotkanie z cyklu „Goście Globtrotera”. Uczestniczyła w niej trójka gości, przy czym dwie pierwsze, krótkie prezentacje poprzedziły, jak przystawki przed daniem głównym, spotkanie z autorem dosyć niezwykłej książki. Wieczór zainaugurował Wojciech Głuch, wieloletni członek SD-P „Globtroter” z Wrocławia, aktualnie szef firmy EKO-GIEŁDA i producent „kawy bez kawy” oraz porcelanowych filiżanek do niej. A dlatego jako pierwszy, bo musiał jeszcze tego samego dnia wrócić do domu, dostosowując się do rozkładu jazdy pociągów. W sumie jednak ułożyło się to w ciekawy cykl prezentacji.

    Kawa pod marką Piano Café Chopins Choice przeznaczona jest przede wszystkim na rynek azjatycki. Produkowana jest w kilku gatunkach, z żołędzi, zbóż, orkiszu itp. W zaprezentowanych opakowaniach z angielskimi nazwami: „Acorn Specialite Eco”, „Spelt Eco Coffee”, „Jeruzalem Artichokes Bio Specjality”, „Chia Seeds Bios Specjality”, „Cereal Herbs Bio Specjality”. Ale także, sądząc po nazwie „Natura Eco Arabica”, z ziaren prawdziwej kawy. Sprzedawana zaś w dwu podstawowych rodzajach opakowań oraz specjalnych zestawach upominkowych.

    W jednym z nich – zostały one oczywiście zademonstrowane, w kasecie oprócz dwu woreczków z kawą i porcelanową filiżanką oraz spodeczkiem, znajduje się płyta z nagraniami utworów naszego, najsławniejszego w świecie kompozytora. Bo firma ma licencję Instytutu Fryderyka Chopina na korzystanie z jego nazwiska i współpracuje z instytutem. Filiżanki z nadrukiem, a także ręcznie malowane, wytwarzane są w starej fabryce z XIX w. w okolicach Wałbrzycha. Kawy zbożowe, z żołędzi itp. są, oczywiście poza Arabicą, bezkofeinowe i podobno bardzo smaczne. Czy znajdą – bo to nowość – amatorów także w Polsce, pokaże czas.

    Drugim gościem Spotkania była firma Pomowin Ltd Co. z Warszawy, wyłączny dystrybutor w Polsce win mołdawskich z regionu, ściślej wioski położonej na południe od Kiszyniowa, Taraclia. Wina, jego producenta oraz polskiego dystrybutora przedstawiła prokurent firmy, Bożena Tymińska. Region ten ma 4 tysiące lat tradycji wytwarzania wina. Winnica i wytwórnia JSC Taraclia Wines powstała w 1955 r. Ale w roku 1996 przeszła ona kompleksową modernizację. Zaś w następnym założono nową winnicę z najlepszych sadzonek winorośli sprowadzonych z Francji.

    To ze zbieranych z nich winogron wytwarzane są doskonałej jakości wina, takie jak „Chardonnay”, „Aligote”, „Pinot Noir”, „Cabernet”, „Merlot” i „Taraclia”. Odznaczają się one bogatym bukietem smaku, o czym uczestnicy spotkania mogli przekonać się podczas ich degustacji zarówno przed, jak zwłaszcza długiego, po oficjalnej części spotkania. O tym, że są to naprawdę dobre wina nie tylko zdaniem producenta i dystrybutora, świadczy „deszcz nagród” jakimi wyróżniono je w ciągu ostatnich 20 lat na różnego rodzaju wystawach i targach winiarskich.

    Zebrało się tego naprawdę dużo. 3 nagrody „Grand Prix”, z czego jedna otrzymana w Bordeaux we Francji za wino „Cabernet”. 40 medali złotych, 11 srebrnych i 5 brązowych. Dodam, że Taraclia Wines wytwarzają, a Pomowin sprzedaje w Polsce, także likier winny „Auriu”. 16º, z dodatkiem spirytusu winnego. Ma on oryginalny smak, przypominający trochę hiszpańskie wino porto, ale lżejszy i łagodniejszy. Wina z Taraclii nie są sprzedawane w Polsce w sklepach. Można ich spróbować w restauracjach mołdawskich, a także nabyć bezpośrednio u dystrybutora. Więcej informacji na ten temat znaleźć można na: http://pomowin.pl.

    Głównym tematem spotkania była prezentacja książki motywacyjnej Ireneusza Gralika „Słuchajcie siebie”, której fragmenty czytał Jarosław Milner. Autor, także zademonstrowanego zbioru „Inspirujące opowiadania”, przedstawia się jako Inspirator Rozwoju Osobistego i wieloletni negocjator ubezpieczeniowy, wyróżniony wieloma nagrodami. Od 2014 r. prowadzi blog, więcej o nim można dowiedzieć się na stronach internetowych: www.ireneuszgralik.pl. Prezentując swoją książkę oraz pracę nad nią i  doświadczenie w pracy z ludźmi, zachęcał do jej lektury, podobnie jak na ulotce reklamowej.

    Myślę, że najlepiej oddadzą to fragment książki i wybrane cytaty z autoprezentacji. „Życie jest żywym organizmem. Stale pracuje i rozwija się dla nas. Jest czującym stworzeniem i robi wszystko, abyśmy mogli stale się kształtować i to bez zbędnych przerw. Siedząc i popijając kawę na tarasie swego domu, myślimy, czyli także się doskonalimy”. „Sięgnij po nią (książkę), jeśli nie wiesz w jaki sposób zachować równowagę psychiczna, jak zapanować nad emocjami oraz umysłem, między innymi po utracie majątku, pracy, rozpadzie małżeństwa czy wizytach komorników w twoim ukochanym domu.”

    „* Ta książka jest dla osób, które zostały zmuszone do opuszczenia swej strefy komfortu, przez nieznane czynniki zewnętrzne. * Opisuje jak szczęśliwie znaleźć rozwiązania z regularnie zastawionych na siebie pułapek przez własny rozum. * Przeczytasz w niej, jak zapanować nad swoimi destrukcyjnymi myślami, które nieupilnowane z założenia pragną nami zawładnąć i doprowadzić nas do ruiny. * Pokazuje co należy zrobić, aby więcej nam nie zaszkodziły. Znajduję winnego tych stanów. * Przybliżam praktyczne metody wprowadzania własnych koncepcji do swego życia oraz ujawniam, jak zaradnie pokonywać złożone przeciwności losu.

    * Podaje przykłady jak umiejętnie rozmawiać z naszym największym oponentem. * Pokazuję, że obwinianie siebie, nie prowadzi do życia, z którego będziecie w pełni zadowolonymi”. Są też zapowiedzi dosyć niezwykłe i intrygujące, m.in.: * „Ona (książka) cię poinformuje, jak musisz się zachowywać, aby twoja była żona, stała się twoim bardzo dobrym i zaufanym współpracownikiem. * Po jej przeczytaniu dowiesz się jak z komorników wizytujących twój dom, można zrobić przyzwoitych znajomych. * Ona powie tobie, w jaki sposób możesz doprowadzić do poprawnych relacji, z obecnym mężem twojej byłej żony”.

    I bardzo zobowiązujące, ale i zachęcające końcowe: * Po zapoznaniu się z nią, ty sam znajdziesz na siebie klucze, sposoby i wytrychy. * Po ich wprowadzeniu do swego życia, z uśmiechem i ciekawością będziesz ruszać każdego ranka w swój świat. Ten, jaki codziennie, świadomie zaczniesz tworzyć”. Po prezentacji książki przez autora oraz odczytaniu jej fragmentów przez lektora, posypały się pytania uczestników spotkania. Później autor sprzedawał swoje książki, a po zakończeniu części oficjalnej kontynuowane były rozmowy indywidualne oraz degustacja mołdawskich win. W sumie była to kolejne ciekawe i bardzo udane spotkanie w tym cyklu.

 

Cezary Rudziński

Zdjęcia autora

Warszawa

Polityka Prywatności

W celu realizacji obowiązku informacyjnego, zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. poniżej przekazujemy „klauzulę informacyjną” z prośbą o zapoznanie się.


Polityka prywatności i przetwarzania danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Impresja Studio Promocji z siedzibą w Warszawie, przy ulicy Drewnianej 5 lok. 3,. Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych w związku z realizacją usługi informacyjnej.

2. Dane osobowe przetwarzane są w celu w celu świadczenia usług informacyjnych oraz w celach marketingowych. Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - „RODO”).

3. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Ciebie zgody na takie przetwarzanie.

W zakresie usług Impresja Studio PR Twoje dane będą przetwarzane przez okres, w którym usługi te będą świadczone oraz, w uzasadnionych wypadkach, po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

4. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane będą, w uzasadnionych wypadkach, przetwarzane po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

5. Podanie danych jest dobrowolne

6. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane.

7. Jako administrator Twoich danych, zapewniamy Ci prawo dostępu do Twoich danych, możesz je również sprostować, żądać ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także skorzystać z uprawnienia do złożenia wobec Administratora sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawa do przenoszenia danych do innego administratora danych. W przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody, przysługuje Ci prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Informujemy także, że przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych.

8. Na niniejszej witrynie znajdują się wtyczki społecznościowe serwisu Facebook: „Lubię to”, które są powiązane z serwisem Facebook. Pod naszym artykułami umieszczany jest kod odwołujący się do serwisu Facebook. Używając przycisku „Lubię to”, użytkownik loguje się do serwisu Facebook, w którym obowiązują zasady ochrony prywatności określone przez serwis Facebook.

9. Ta strona zbiera w sposób automatyczny informacje zawarte w plikach cookies i wykorzystuje je w celach statystycznych oraz do usprawnienia funkcjonowania serwisu. Pliki Cookiem są też zbierane przez Google Analytics. Pliki cookies są plikami tekstowymi, które przechowywane są w komputerze użytkownika serwisu.

Wykorzystujemy dwa rodzaje plików cookies – tymczasowe i stałe. Pliki tymczasowe przechowywane są do momentu opuszczenia przez Ciebie naszej strony (poprzez wejście na inną stronę, wylogowanie lub wyłączenie przeglądarki). Pliki stałe przechowywane są w Twoim komputerze do czasu ich usunięcia lub przez czas wynikający z ich ustawień.

W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień swojej przeglądarki, aby zablokować obsługę plików cookies lub każdorazowo uzyskiwać informacje o ich umieszczeniu w swoim urządzeniu. Inne dostępne opcje możesz sprawdzić w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Większość przeglądarek domyślnie jest ustawione na akceptację zapisu plików cookies w komputerze. Informacje dotyczące ustawień przeglądarek internetowych dostępne są w jej menu (pomoc) lub na stronie jej producenta.

Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki
       

10. Przedstawicielem Administratora jest Tomasz Brzozowski Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.