updated 11:03 AM CEST, Apr 20, 2019
A+ A A-

Niemcy: Baśnie i legendy z Kassel

  • Napisane przez DZT
  • Dział: Globtroter
Niemcy: Baśnie i legendy z Kassel fot. Nikolaus Frank

Świat Braci Grimm łączy pokolenia. Jak tajemniczy monolit leży na skraju zielonego miejskiego parku „Karlsaue” futurystyczna budowla „Grimmwelt Kassel”.

 

W sposób pasjonujący i interaktywny można tam od 2015 roku poznawać kreatywne życie i twórczość znanych dziewiętnastowiecznych baśniopisarzy – Braci Grimm. Dzieci i młodzież, znawcy baśni i fani twórczości Grimmów, a także wszyscy odwiedzający Kassel, powinni koniecznie zobaczyć to niezwykłe muzeum, aby na chwilę przenieść się do zaczarowanego świata. Trwająca obecnie – do końca maja br. wystawa specjalna z okazji dwóchsetlecia wydania „Legend Niemieckich“ Braci Grimm poświęcona jest pokaźnemu zbiorowi legend obu autorów. Często nieznany pozostaje fakt, że Jakub i Wilhelm Grimm, obok słynnych baśni, pozostawili po sobie także pokaźne zbiory legend. Oba tomy, wydane w latach 1816 i 1818, były i są nadal swoistym katalizatorem dla obrazowego poszukiwania śladów przeszłości przez przedstawicieli wszystkich pokoleń. Susanne Völker, dyrektor muzeum „Grimmwelt”, jest kuratorem odbywającej się równolegle, a stworzonej przez artystów plastyków prezentacji, poświęconej początkom epiki jako rodzaju literackiego, w oparciu o legendy Braci Grimm. Kassel zaprasza – nie tylko do świata baśni i legend!

* Informacje o Grimmwelt niemiecki: http://www.grimmwelt.de angielski: http://www.grimmwelt.de/en/ * Być gościem w Kassel niemiecki: http://www.kassel-marketing.de niemiecki: http://www.kassel.de/ angielski: http://www.kassel-marketing.de/en/home angielski: http://www.kassel.de/englisch/ * Podróżując po Hesji niemiecki: https://www.hessen-tourismus.de/de/home/ angielski: http://www.languages.hessen-tourismus.de/en

Please provide full Credentials Infomation

easter eggs 2145667 960 720

Drodzy Czytelnicy!

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Aby Wielkanoc była spokojnym czasem, spędzonym w radosnej atmosferze z najbliższymi.

 

Redakcja Kurier365.pl