updated 9:07 AM CEST, May 25, 2019
A+ A A-

Francja: Tintoretto, narodziny geniusza - wystawa w paryskim Musée du Luxembourg

  • Napisane przez Atout France
  • Dział: Globtroter
Francja: Tintoretto, narodziny geniusza - wystawa w paryskim Musée du Luxembourg fot. Musée du Luxembourg

Tylko do 1 lipca br. trwać będzie wystawa "Tintoretto, narodziny geniusza", zorganizowana z okazji okazji 500. rocznicy urodzin tego wielkiego malarza włoskiego w Musée du Luxembourg w Paryżu.

Jakie były początki twórczości fascynującego ambitnego młodzieńca?

Musée du Luxembourg zaprasza do odkrycia młodości malarskiej, ponieważ wystawa skupia się na pierwszych piętnastu latach jego kariery. Rysunki, ryciny i rzeźby pozwalają objąć rozległy horyzont kulturalny ambitnego Tintoretta.

Z okazji 500-lecia urodzin Jacopo Robustiego, znanego jako Tintoretto, Wallraf-Richartz-Museum & Fundacja Corboud oraz la Réunion des musées nationaux - Grand Palais połączyły siły, aby złożyć hołd jednemu z najbardziej fascynujących weneckich malarzy epoki renesansu. Wystawa pokazuje społeczny rozwój człowieka o skromnym pochodzeniu, syna farbiarza, któremu udaje się wspiąć się wysoko w społeczeństwie.

Prezentowane są prace od „Adoracji Magów” z Prado, namalowanej, gdy malarz nie skończył jeszcze dwudziestu lat, aż do ważnych zamówień z początku lat 1550, które przyczyniły się do rozwoju jego błyskotliwej kariery: „Grzechu pierworodnego” dla bractwa w Wenecji lub „Świętych Jerzego i Ludwika z Tuluzy”, dla siedziby weneckiej administracji znajdującej się niedaleko mostu Rialto.

Please provide full Credentials Infomation