updated 2:38 PM CET, Feb 20, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Dominikana: Nowe inwestycje turystyczne

  • Napisane przez DRTB
  • Dział: Globtroter

W Republice Dominikańskiej powstanie w sumie 29 nowych projektów turystycznych, dzięki którym oferta zakwaterowania poszerzy się o 16 612 pokoi.

Wspomnieć można np. o projekcie Macao Alto Resort z bazą noclegową liczącą 2 100 pokoi, Selectum World Macao z 8120 pokojami, GSM Punta Cana czy Hotel Dreams Macao składający się z trzech hoteli z 2313 pokojami, centrum kongresowym, strefą komercyjną, parkami i centrum sportowym. Projekty powstają także w regionie Punta Cana, w Las Terrenas na półwyspie Samaná, w Puerto Plata na północy kraju czy w stolicy Santo Domingo.

A oto inne nowości:

* MasterCard: Punta Cana prowadzi na liście TOP 10 Miast

Według badania Global Destination Cities Index 2017 opublikowanego przez firmę Mastercard w zeszłym roku najchętniej odwiedzaną destynacją miejską była Punta Cana. Badanie analizowało “miejskie” destynacje, do których turyści podróżują, żeby odpocząć, a które oferują także rozrywkę czy możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu. Celem projektu jest ułatwienie właścicielom kart Mastercard podróżowanie w spokoju i bez stresu.

* Jarabacoa – wzrasta zainteresowanie wynajmem nieruchomości

W górskim miasteczku Jarabacoa w paśmie górskim Cordillera Central wzrasta zainteresowaniem wynajęciem górskich chat, bungalowów i apartamentów.

Dzięki atrakcyjnym zachętom inwestycyjnym dominikańskiego rządu, przyjemnej wiosennej temperaturze od 16 do 22 stopni przez cały rok i bezpieczeństwie w regionie, Jarabacoa staje się coraz chętniej wybieranym kierunkiem podróży nie tylko wśród miejscowych, ale także wśród zagranicznych turystów.

Znajduje się tam wiele parków narodowych i rezerwatów, region jest popularny szczególnie wśród miłośników adrenaliny i aktywnego spędzania wolnego czasu. Miasto jest jednym z głównych punktów wypraw na górę Pico Duarte (3087 m n. p. m.), najwyższy szczyt Karaibów.

Please provide full Credentials Infomation