Ostrzeżenie
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/18152.
  • JFile::read: Nie można otworzyć pliku: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/media/k2/assets/js/k2.frontend.js?v=2.9.0&sitepath=/.
  • JFile::read: Nie można otworzyć pliku: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/templates/gk_news2service-worker.js.
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/18152
updated 11:03 AM CEST, Apr 20, 2019
A+ A A-

Muzeum Rzeźb z Piasku w Hurghadzie

  • Napisane przez JN
  • Dział: Afryka
Wyróżniony Muzeum Rzeźb z Piasku w Hurghadzie fot. JN

Hurghada to jeden z najbardziej popularnych ośrodków turystycznych Egiptu. Rozciąga się on na przestrzeni 40 kilometrów wzdłuż piaszczystych plaż Morza Czerwonego. Co roku wypoczywają tu setki tysięcy zagranicznych i egipskich turystów.

Nadmorski kurort przyciąga wczasowiczów żądnych udanego wypoczynku ponad dwustu hotelami o średnim i wysokim standardzie, ciepłym morzem, piaszczystymi plażami, położonymi w niewielkiej odległości od brzegu pięknymi rafami koralowymi i bogatym życiem nocnym.

Nowa atrakcją Hurghady jest Sund City czyli Muzeum Rzeźb z Piasku usytuowane w pobliżu Senzo Mall.

Już pod koniec ubiegłego roku rozpoczęto przygotowywanie piaskowych figur, tak aby zdążyć z otwarciem muzeum przed inauguracją tegorocznego sezonu turystycznego. Na niewielkiej, ogrodzonej przestrzeni wykonano 30 rzeźb z utwardzonego piasku. Ma to zapobiec rozmyciu rzeźb przez padające deszcze lub zniszczeniu przez wiatr i burze piaskowe.

Muzeum podzielone jest na dwie części: mitologiczną i holywoodzką. W pierwszej części znajdują się piaskowe rzeźby bohaterów mitycznych opowieści oraz najsłynniejszych wodzów z światowej historii min: Zeusa, Posejdona, Kleopatry, Królowej Isis, Napoleona, Juliusza Cezara, i wielu innych sławnych postaci. Niektóre rzeźby imponują swoją wielkością, gdyż są nawet 3-krotnie wyższe od chodzących wokół nich ludzi. W tej części muzeum znajdują się też piaskowe rzeźby piramid, Sfinksa, baśniowy zamek oraz wielki samolot tureckich linii lotniczych.

W drugiej części Muzeum Figur z Piasku znajdują się płaskorzeźby i rzeźby postaci ze świata bajek i hollywoodzkich kreskówek dla najmłodszych. Odnajdziemy tu postacie Kaczora Donalda, Psa Pluto, Smurfów. Jest też Tom & Jerry, King Kong, Piraci z Karaibów, dzielny Super Man i Spider-Man, groźny Iron Man, Transformers, piegowata, rudowłosa Pippi Langstrumpf zwana też Pippi Pończoszanką i groźne, bajkowe smoki.

Artyści, którzy wykonali piaskowe figury wykazali się mistrzowskim kunsztem. Do wykonania rzeźb zużyli 20 ton piasku. Trzeba przyznać, że efekt końcowy jest naprawdę imponujący, a piastowe postacie zachwycają nie tylko dzieci, ale i dorosłych.

Na zwiedzanie muzeum trzeba poświęcić nieco ponad godzinę. Muzealny przewodnik oprowadza zwiedzających i wprowadza ich w świat mitologicznych postaci i filmowych bohaterów.

Bilet wstępu do Sund City kosztuje 10 $. Dzieci w wieku 4-12 lat płacą połowę ceny. Maluchy do 4 roku życia zwiedzają muzeum za darmo. Na terenie muzeum można bezpłatnie robić zdjęcia.

{gallery}18152{/gallery}

Please provide full Credentials Infomation

easter eggs 2145667 960 720

Drodzy Czytelnicy!

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Aby Wielkanoc była spokojnym czasem, spędzonym w radosnej atmosferze z najbliższymi.

 

Redakcja Kurier365.pl