Ostrzeżenie
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/21678.
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/21678
updated 3:11 PM CET, Dec 11, 2017
A+ A A-

Tunezyjska sztuka w ogrodach Carpe Diem

  • Napisane przez www.tunezja.org.pl
  • Dział: Afryka
Wyróżniony Artystka Hela Lamine www.tunezja.org.pl Artystka Hela Lamine

Okres porewolucyjny objawił się istnym fermentem na artystycznej scenie Tunezji. Wolności polityczne i społeczne, jakie wywalczyli sobie Tunezyjczycy w czasie arabskiej wiosny, tchnęły nowe życie w artystów, dając im na wielu polach nieznaną wcześniej swobodę i twórczy wiatr w żagle. To właśnie na tunezyjskiej Dżerbie w 2014 roku powstała największa galeria sztuki muralu na świecie Djerbahood, prawie 150 artystów z całego świata uwieczniło swoje dzieła na ścianach budynków starej dzielnicy żydowskiej na wyspie. W całym kraju powstaje coraz więcej galerii i małych sklepików wystawiających prace młodych oryginalnych lub już uznanych w świecie sztuki artystów rodem z Tunezji. W tej sferze kultury rewolucja trwa tu nadal, dlatego warto śledzić kierunki w jakich rozwijać się będą tutejsi artyści.

Art Fair to projekt zrzeszający kilkunastu twórców muzyki, fotografii, rzeźbiarzy, projektantów mody, architektów oraz plastyków, którzy wystawią swoje dzieła w wielkim ogrodzie kawiarni Carpe Diem w tuniskiej dzielnicy La Marsa w dn. 7 i 8 sierpnia 2015. Niektóre z prezentowanych przedmiotów powstały specjalnie na to wydarzenie. Część dochodów ze sprzedaży dzieł zostanie przeznaczona na działalność stowarzyszenia Free Reporters.

Muzyka to kolejny nieodłączny element tunezyjskiego porewolucyjnego krajobrazu artystycznego. Brzmienia elektroniczne w wykonaniu kilku dj'ów z Tunezji i zza granicy będą zatem towarzyszyć odwiedzającym. Dwa dni imprezy to uczta nie tylko dla ducha, ale i dla ciała. Na miejscu otworzy się bar oraz stoiska z tunezyjskim street food'em.


{gallery}21678{/gallery}

Oto kilku ciekawych artystów, którzy będą obecni na Art Fair:

Dekoracja wnętrz

Hajer Azzouz (www.hajerazzouz.com/fr);
Marlo&Isaure (www.marlo-isaure.com);
Ashref Chichini (www.designanddesign.com/ashref-chichini-kamel-fakhfakh-showcase-4769.html).

Fotografia

Hichem Driss (www.hdriss.com/hdriss/traces);
Amel Guellaty (http://amelguellaty.com/).

Malarstwo, street art, sztuki wizualne

Va Jo (https://www.facebook.com/VAJO.street.art);
Hela Lamine (http://helalamine.tumblr.com/Curriculum%20vitae);
Meriem Bouderbala (http://www.artnet.com/galleries/galerie-patrice-trigano/artist-meriem-bouderbala/);
Ymen Berhouma (www.universes-in-universe.org/eng/nafas/articles/2011/breath_of_freedom/img/23_ymen_berhouma).

Rzeźba
Noutayel Belkhadi (www.tunisiartgalleries.com/index.php?option=com_content&view=article&id=669:noutayel-belkadhi).

12°C

Warszawa

Fair

Humidity: 52%

Wind: 11.27 km/h

  • 23 Oct 2015 16°C 6°C
  • 24 Oct 2015 15°C 12°C