updated 11:03 AM CEST, Apr 20, 2019
A+ A A-

Nowa atrakcja w Egipcie

  • Napisane przez Agnieszka Żądło-Jadczak
  • Dział: Afryka

Na drodze Kair-Aleksandria ma powstać nowe muzeum z widokiem na piramidy w Gizie.

Budowa wynika z faktu, że obecne Muzeum w Kairze nie byłoby w stanie dalej pomieścić wszystkich eksponatów. Wielkie Egipskie Muzeum (Grand Egiptian Muzeum), zwanego Muzeum w Gizie przejmie wiele zabytków. Zgodnie z zapowiedzią ministra starożytności hall ze skarbami z grobowca Tutenhamona będzie zajmować aż 7 razy więcej powierzchni niż teraz.

Projekt będzie kosztował 5 bilionów funtów egipskich, a sporą część środków finansowych zapewni japoński rząd jako pożyczkę uprzywilejowaną, która będzie spłacona w ciągu dziesięciu lat od inauguracji. Będzie zajmować 480 m2 oraz będzie dysponować ponad 100 tys. eksponatów.

Obecny etap budowy planowany jest na okres trzech lat i czterech  miesięcy, kończący się w sierpniu 2015 roku.  Projekt, który był inicjatywą poprzedniego ministra starożytności, obecnie zapewnia 5 tysięcy miejsc pracy, a kolejne 15 tysięcy ofert pracy przewidywanych po jej otwarciu. Nowe muzeum zapewni znaczne dochody finansowe dla Egiptu.

{jumi[*6]}

Please provide full Credentials Infomation

easter eggs 2145667 960 720

Drodzy Czytelnicy!

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Aby Wielkanoc była spokojnym czasem, spędzonym w radosnej atmosferze z najbliższymi.

 

Redakcja Kurier365.pl