updated 11:03 AM CEST, Apr 20, 2019
A+ A A-

Masakra słoni w Kamerunie

Wyróżniony Masakra słoni w Kamerunie

Organizacja ekologiczna WWF opublikowała materiał filmowy zrealizowany na miejscu masakry słoni w Kamerunie. Ciała słoni pozbawionych ciosów pozostawiono dokładnie tam, gdzie padły zwierzęta. Kłusownicy zabili ponad 300 słoni. Masakry dokonano w Parku Narodowym Bouba N'Djida.

W ciągu zaledwie trzech miesięcy zginęła prawie połowa populacji słoni żyjących na terenie tego parku – mówi Zuzanna Podgórska z WWF Polska. - Kłusownicy, którzy dokonali masakry pochodzą najprawdopodobniej z Czadu i Sudanu. Czad również boryka się z problemem kłusownictwa. Tylko w czasie jednego nielegalnego polowania pod koniec maja zginęło w tym kraju ponad 30 słoni.

 

Afryka Środkowa coraz częściej ma problemy z kłusownictwem. Z raportu opublikowanego w lipcu br. przez WWF wynika, że co roku dziesiątki tysięcy afrykańskich słoni stają się ofiarami kłusowników. Cenne ciosy i produkty z kości słoniowej trafiają na rynek w Chinach i Tajlandii. Większość państw Afryki Środkowej otrzymała od WWF żółtą lub czerwoną kartkę za niedostateczną ochronę zagrożonych gatunków zwierząt, w tym słoni. Jednocześnie kraje Azji, z których pochodzi większość zamówień na kość słoniową, robią wciąż za mało, żeby zapobiec przemytowi i dystrybucji wykonanych z niej produktów.

W Tajlandii nielegalne produkty z kości słoniowej można kupić nawet na targu z pamiątkami – dodaje Podgórska. - Turyści często nie zdają sobie sprawy, że kupują produkty pochodzące z rynku nielegalnego handlu. Takie pamiątki mogą być wykonane z ciosów słoni, które zostały brutalnie zabite w parku narodowym w Kamerunie lub w Czadzie.

W celu przeciwdziałania kłusownictwu WWF we współpracy z pracownikami parku będzie wspierał wzmocnienie patroli strzegących zwierząt w parkach narodowych. W ciągu najbliższych pięciu lat liczba strażników ma wzrosnąć aż o 2,5 tysiąca osób. Zmienione zostaną również władze Parku Narodowego Bouba N'Djida, oskarżone o korupcję.

www.wwfpl.panda.org

{jumi [*6]}

Please provide full Credentials Infomation

easter eggs 2145667 960 720

Drodzy Czytelnicy!

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Aby Wielkanoc była spokojnym czasem, spędzonym w radosnej atmosferze z najbliższymi.

 

Redakcja Kurier365.pl