Ostrzeżenie
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/2444.
  • JFile::read: Nie można otworzyć pliku: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/media/k2/assets/js/k2.frontend.js?v=2.9.0&sitepath=/.
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/2444
updated 6:02 PM CEST, May 23, 2019
A+ A A-

Czarowne Santo Domingo

Wyróżniony Czarowne Santo Domingo

Wyobraźcie sobie miasto, w którym czuć oddech historii i równocześnie jego nieposkromiony temperament. Taka właśnie jest stolica Republiki Dominikańskiej - czarowne Santo Domingo.

{jumi [*4]}Niemal nie do pomyślenia jest zwiedzenie Dominikany bez przynajmniej krótkiego przystanku w pulsującej życiem stolicy. Kraj ten znany jest głównie z lazurowego morza i przepięknych białych plaż, które nie mają konkurencji bodajże na całym świecie. Republika Dominikańska to jednak nie tylko cel wypraw na plażę, ale także kraj o bogatej historii, a jego stolica jest tego najlepszym przykładem.

Santo Domingo zostało założone w roku 1498 przez brata Krzysztofa Kolumba – Bartłomieja, jako pierwsze miasto w Nowym Świecie. Stolica Dominikany jest więc najstarszym miastem na Karaibach, ale zarazem także najżywszą perłą tego przepięknego regionu, zamieszkanego przez ponad 3 miliony ludzi. Leży na południu kraju, jest dobrze skomunikowana z wieloma miejscami na świecie.

{gallery}2444{/gallery}

Sercem Santo Domingo jest tzw. „Zona Colonial“, gdzie rozpoczęła się historia tego czarownego miasta. Przepiękne ulice, po których chodzili Krzysztof Kolumb czy Francis Drake, muzea, kościoły i wiele zabytków czeka na zwiedzających. Do budowy miasta przyczynił się w dużej mierze właśnie brat Krzysztofa Kolumba - Bartłomiej i jego syn Diego.

Jedną z najpiękniejszych budowli zabytkowego centrum oraz całego Santo Domingo jest katedra, zwana Cathedral Basilica Santa Maria la Menor, pod którą kamień węgielny położył Diego Kolumb w 1514 roku. Niecałe 30 lat później - w roku 1542 - wyświęcił ją papież Paweł III, dzięki czemu zyskała rangę pierwszej katedry w Nowym Świecie. Wraz z gmachami uniwersytetu i szpitala, wpisano ją w 1990 r. na listę światowego dziedzictwa kulturalnego UNESCO - jako pierwsze budowle na terytorium Ameryki.

Miłośnikom historii Santo Domingo ma do zaoferowania kilka interesujących muzeów. Rajem jest dla nich Plaza de la Cultura, gdzie można przechodzić z jednego muzeum do drugiego. Do najciekawszych muzeów, które nie powinny umknąć uwagi zwiedzających należą: Muzeum Ludu Dominikańskiego, Muzeum Sztuki Narodowej, Muzeum Narodowej Historii i Geografii czy Muzeum Przyrodnicze. W Muzeum Ludu Dominikańskiego można zapoznać się bliżej zarówno z bardzo dawnymi, jak i nieco nowszymi dziejami mieszkańców tego kraju. Znajdują się tam np. dzieła sztuki Indian Taíno, pamiątki po hiszpańskich zdobywcach oraz afrykańskich niewolnikach.

Kolejną atrakcją jest “Faro de Colón“ – monumentalna latarnia morska w kształcie krzyża, która została zbudowana 1992 roku, z okazji pięćsetnej rocznicy odkrycia Ameryki przez Krzysztofa Kolumba. Tutaj zostały także złożone szczątki tego wielkiego odkrywcy. Obecnie budowla służy jako centrum kultury i edukacji.

Miłym przystankiem będzie też wizyta w Ogrodzie Botanicznym w Santo Domingo - największym na Karaibach. Rozpościera się on na powierzchni ponad 2 milionów metrów kwadratowych. Ogród zwiedza się m.in. kolejką, z której można zobaczyć różne rodzaje palm, orchidei czy innych egzotycznych roślin.

Jeżeli historia zaczyna kogoś trochę nużyć, może się wybrać na zakupy lub spędzić popołudnie w którejś z miłych restauracji w Santo Domingo. Spełnią one wszystkie życzenia klientów. Na Karaibach nie ma drugiego miasta, które ma do zaoferowania taką różnorodność restauracji i takie możliwości nocnej rozrywki. Do końca 2010 roku w miejscowych knajpkach trwa akcja „City Gourmet of Santo Domingo“. To świetna okazja, aby spróbować wyjątkowych, dawnych lokalnych potraw.

O Santo Domingo mówi się, że to miasto, które nigdy nie śpi. Dzień można spędzić w towarzystwie historii i wyjątkowych zabytków, a wieczorem oddać się tradycyjnym tańcom, takim jak merenque, salsa czy bachata i tańczyć aż do rana w miejscowych dyskotekach czy klubach. Jeśli ktoś chce poznać smak hazardu, znajdzie w mieście również kilka bardzo dobrych kasyn.

Santo Domingo nie zawiedzie także miłośników zakupów. Szereg centrów handlowych i sklepów znanych w świecie marek lub małe sklepiki z pamiątkami czekają na klientów o zróżnicowanym guście i zawartości portfela.

Więcej informacji o Republice Dominikańskiej i o Santo Domingo na www.GoDominicanRepublic.com

{jumi [*6]}


Please provide full Credentials Infomation