updated 10:57 AM CEST, Apr 24, 2019
A+ A A-

Ze Śląskiem w Parkach Narodowych USA

Wielki Kanion Wielki Kanion

Parki narodowe Ameryki Północnej są słynne na całym świecie. Żeby je jednak zobaczyć na własne oczy, potrzebna jest cała wyprawa związana z dużymi kosztami. Aby jednak o nich posłuchać, wystarczy się wybrać na kolejne spotkanie z cyklu "Ze Śląskiem w świat". 

Do amerykańskich parków narodowych zaprosi nas Janusz Dubiel, podróżnik z Klubu Podróżniczego „Laurazja". Prowadzi on wyjazdy do Stanów Zjednoczonych i jest autorem programów: „Parki Narodowe USA: Kalifornia, Arizona i Utah" oraz „Parki Narodowe USA: Złoty stan Kalifornia".

Dubiel opowie o swoich podróżach po pograniczu Kalifornii, Arizony i stanu Utah, gdzie znajdują się słynne Parki Narodowe Ameryki Północnej: PN Wielkiego Kanionu (Grand Canyon NP); PN Bryce (Bryce Canyon NP), PN Łuków Skalnych (Arches NP) i PN Zion (Zion NP). Przy opkazji będzie można zobaczyć plenery znane z filmów o Dzikim Zachodzie (Monument Valley), stare indiańskie puebla (Wupatki i tzw. Zamek Montezumy), a także drzewa Jozuego (The Joshua Tree NP), Kanion de Chelly i skamieniały las (Petrified Forest NP).

Kolejne spotkanie podróżnicze z cyklu „Ze Śląskiem w świat" będzie więc nosiło tytuł „Parki Narodowe USA – Kalifornia, Arizona i Utah". Odbędzie się ono 20 stycznia 2012 roku o godz. 19.00 w Domu Pracy Twórczej na terenie Kompleksu Pałacowo-Parkowego w Koszęcinie na ul. Zamkowej 3. Jest to siedziba Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk" im. Stanisława Hadyny. Bilety na spotkanie można nabyć w recepcji siedziby Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk". Cena biletu to 10 zł, a bilet szkolny kosztuje 5 zł.

Spotkania podróżnicze z cyklu „Ze Śląskiem w świat" to wspólny projekt Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk" i Klubu Podróżniczego „Laurazja". Klub Laurazja działa od 2000 roku. Prowadzi działalność turystyczną, edukacyjną i kulturalną. Założyli go absolwenci geografii Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy swą pasję do podróży rozpoczynali jako uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Chorzowie. W kolejnych, comiesięcznych spotkaniach przewodnicy „Laurazji" będą prezentować takie kraje, jak: Maroko, Chiny, Meksyk, Tajlandię, Kambodżę i Laos oraz Izrael. Na lutowym spotkaniu usłyszymy opowieści o Stambule.

{jumi [*6]}

Please provide full Credentials Infomation