Ostrzeżenie
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/11008.
  • Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/11008
updated 1:59 PM CET, Mar 23, 2018
A+ A A-

Szwajcaria, Engadin Scuol Samnaun

Wyróżniony Szwajcaria, Engadin Scuol Samnaun http://pl.graubuenden.ch

Szwajcarski region Engadin Scuol Samnaun, to nie tylko kąpieliska Engadin Bad Scuol i jazda na nartach po różnych trasach, ale też jedyny w Szwajcarii bezcłowy raj zakupowy w miejscowości Samnaun z ponad 60. sklepami wolnocłowymi.

Wyjątkową atrakcją regionu jest międzynarodowy teren Silvretta Arena Samnaun/Ischgl (1700–2875 m n.p.m.), który liczy 238 km tras zjazdowych na Alp Trida i Idalp i jest największym terenem narciarskim we Wschodnich Alpach. Wielu miłośników zjazdów, obok regionalnej kuchni, przyciągają tutaj trzy różnorodne tereny sportów zimowych w Engadin Scuol Samnaun Val Müstair, a wśród nich przekraczająca granice Silvretta Arena Samnaun Ischgl z ponad 40. kolejkami i wyciągami. To tutaj pierwsza na świecie piętrowa kolejka zawozi 1620 osób na godzinę na tereny narciarskie.

 

Atrakcyjne ceny w strefie bezcłowej

Strefa bezcłowa, jedna z niewielu w Europie i jedyna w Szwajcarii, z ponad 60 ekskluzywnymi sklepami duty-free, ma swoje korzenie w statusie bezcłowego miejsca z 1892 roku i powstała z dawnego raju przemytników. Dzisiaj status duty-free nadaje tej okolicy wyjątkowego uroku. Na przerwę w zakupach zapraszają miejscowe, liczne restauracje, skibary i puby.


{gallery}11008{/gallery}

Narciarską miejscem "dla wszystkich pokoleń" jest Motta Naluns Scuol-Ftan-Sent z 80. kilometrami tras zjazdowych, komfortowym dojazdem i terenem sportów zimowych Motta Naluns. Z kolei pośrodku rezerwatu biosfery Val Müstair znajduje się mały teren narciarski Minschuns/Val Müstair, z 25 kilometrami tras, który może być także punktem wypadowym dla skitourów. Warto też odwiedzić klasztor św. Jana w Müstair, który należy do Światowego Dziedzictwa UNESCO. W każdej wiosce, z dala od tras są trasy dla narciarstwa biegowego o łącznej długości 110 km, szlaki saneczkowe i zimowe szlaki wędrowne. Organizowane są też degustacje tradycyjnych miejscowych potraw, którymi są m.in. salsiz i bündnerfleisch, czyli suszone mięso, lub kursy gotowania z mistrzami rondla i patelni.

Motta Naluns gwarantuje śnieg i słońce

Motta Naluns, teren rozciągający się na wysokości 1250 - 2785 m n.p.m., dostępny jest od strony Scuol i Ftan. Na górze jest 11 wyciągów oraz 80 km tras zjazdowych, a wśród nich 10-kilometrowa trasa do Sent. Dzieci mają przy górnej stacji kolejki gondolowej Scuol – Motta Naluns swój dziecięcy świat z taśmociągami, tunelami i zajęciami na trasach. W przedszkolu dziennym Nalunsin można zostawić małe dzieci pod opieką, bez konieczności wcześniejszych zgłoszeń.

W Motta Naluns można uprawiać freerid, jest snowpark oraz leżąca pomiędzy Prui i Ftan naśnieżana trasa o długości 3,3 km, dla zjazdów na sankach i snowboardzie. Jest też biegowa trasa panoramiczna powyżej górnej stacji kolejki. Za całodzienny skipass dorośli zapłacą 55 CHF.

http://pl.graubuenden.ch

{jumi [*6]}

 

Warszawa