Ostrzeżenie
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/11695.
  • Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/11695
updated 1:15 PM CET, Nov 20, 2018
Na żywo:
A+ A A-

MŚ FIS w Narciarstwie Alpejskim

  • Napisane przez Ewelina Sztykiel
  • Dział: Austria
Wyróżniony MŚ FIS w Narciarstwie Alpejskim

Od 4 do 17 lutego 2013 w Schladming odbywać się będą Mistrzostwa Świata FIS w Narciarstwie Alpejskim.

Schladming – popularny styryjski ośrodek narciarski – od 4 do 17 lutego 2013 po raz drugi od 1982 roku będzie gospodarzem Mistrzostw Świata w Narciarstwie Alpejskim FIS. W ciągu 14 dni mistrzostw Schladming spodziewa się w sumie około 400 000 gości. W 11 konkursach o 33 medale walczyć będzie 650 zawodników z 70 krajów. Dokładną relację z tych wydarzeń zdawać będzie ponad 3 000 przedstawicieli mediów z całego świata.


Bilety
„To będą mistrzostwa, jakich jeszcze nie było" – mówi prezes Austriackiego Związku Narciarskiego prof. Peter Schröcksnadel. Aby wszyscy fani mogli wziąć w nich udział, zadbano o bilety dla każdego. W ofercie znajdują się zarówno miejsca stojące (za zaledwie 25,00 €), jak i ekskluzywne miejsca w lożach VIP (nawet za 750,00 € od osoby). Dla dzieci do 15 roku życia przygotowano atrakcyjne zniżki (które nie obowiązują jednak w najdroższych sektorach).

 

Oferta noclegowa
MŚ organizowane są przez ludzi o wielkich sercach, których pasjonują sporty zimowe. Cały region Schladming-Dachstein intensywnie się do nich przygotowywał. Zadbano o wysokiej jakości oferty gastronomiczne i noclegowe. Dodatkowo otwarte zostały liczne nowe ośrodki, w tym wiele schronisk tuż przy stokach. Tym sposobem goście mogą korzystać z 28 000 miejsc noclegowych w ośrodkach wszystkich kategorii.

 

Zabawa na stokach
Poza kibicowaniem zawodnikom, biorącym udział w mistrzostwach, goście będą mogli spróbować własnych sił na stokach. Łącząca 4 szczyty narciarska huśtawka w Schladming obejmuje w sumie 244 ha stoków. Podczas MŚ 2013 amatorzy będą mogli w każdej chwili bez ograniczeń korzystać z większości z nich.
Przed i w trakcie mistrzostw dla gości dostępne będą trasy na terenach narciarskich Hauser Kaibling, Hochwurzen i Reiteralm. Również rodzinne tereny Riesneralm, Planneralm, Galsterberg i Stoderzinken będą do dyspozycji wszystkich narciarzy.

 

O regionie
Ośrodek Schladming-Dachstein to 232 kilometry stoków, z czego 85 km to trasy łatwe, 125 km to trasy średnie, a 22 km – trudne. Na terenie ośrodka korzystać można łącznie z 98 wyciągów.

{gallery}11695{/gallery}

Schladming-Dachstein to miejsce także dla miłośników freeride'u, funparków i narciarstwa biegowego. Na gości czekają ponadto tory saneczkarskie, wędrówki na rakietach śnieżnych i zimowy nordic walking. Początkujący narciarze mogą brać udział w kursach organizowanych przez liczne szkółki narciarskie.
www.austria.info

{jumi [*6]}

Więcej w tej kategorii: « Tyrol zimą Narty w słońcu Ischgl »

Warszawa