Ostrzeżenie
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/12216.
  • JFile::read: Nie można otworzyć pliku: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/media/k2/assets/js/k2.frontend.js?v=2.9.0&sitepath=/.
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/12216
updated 4:14 PM CEST, May 21, 2019
A+ A A-

Kitzbühel najlepszym terenem narciarskim świata!

  • Napisane przez Ewelina Sztykiel
  • Dział: Austria
Wyróżniony Kitzbühel najlepszym terenem narciarskim świata! www.bergbahn-kitzbuehel.at

Ośrodek sportów zimowych Kitzbühel zbiera pochwały i w najważniejszych kategoriach jakościowych zdobył najwyższe z możliwych ocen.

To nie tylko zasługa renomy, jaką Kitzbühel cieszy się jako legendarny gospodarz Pucharu Świata, i sławnej – lub jak kto woli osławionej - trasy „Streif". Kitzbühel zdobywa najwyższe podium w międzynarodowych rankingach niezależnie od najtrudniejszego narciarskiego stoku na świecie. Wyjątkowość Kitzbühel podkreśla między innymi ostatnie wyróżnienie: „Skiresort.de" – największego portalu testującego tereny narciarskie. W styczniu 2013 r. Kitzbühel otrzymał najwyższą z dotychczas przyznanych ocen. „Kitzbühel to pierwszy i jedyny teren narciarski, któremu przyznano 4,8 gwiazdki, a tym samym najlepszy teren narciarski na świecie" – tak brzmi podsumowujące orzeczenie jury.

 

5 gwiazdek w najważniejszych kategoriach

W sezonie 2012/2013 zespół „Skiresort.de" poddał region narciarski położony pomiędzy szczytami Hahnenkamm i Resterhöhe szczegółowej i kompleksowej kontroli, posługując się 18 kryteriami oceny. Eksperci wzięli pod lupę praktycznie wszystko, na co zwracają uwagę przyjeżdżający goście - od jakości stoków po obsługę w schroniskach. Imponujący wynik ogólny wystawił wspaniałe świadectwo całemu regionowi, a w najważniejszych kategoriach Kitzbühel wypadł wręcz celująco: za wielkość terenu narciarskiego, wybór stoków, wyciągi i kolejki, warunki narciarskie, przygotowanie stoków
i snowpark członkowie jury przyznali mu 5 na 5 możliwych gwiazdek. To najwyższa z możliwych ocen!

 

Jakość i komfort jako najwyższy cel

Ten sukces nie spadł jednak gospodarzom regionu z nieba. W ostatnich latach konsekwentnie i systematycznie pracowali nad poprawą jakości w najróżniejszych dziedzinach oraz zainwestowali w rozbudowę infrastruktury. Tylko w ramach przygotowań do bieżącego sezonu wydano ponad 20 mln euro na nowe kolejki, stoki i urządzenia naśnieżające. Czysto ekonomiczne znaczenie tego zaangażowania przybliży nam spojrzenie w niedaleką przeszłość: od 2000 roku stałe zwiększanie komfortu w regionie narciarskim, rozciągającym się na powierzchni 460 ha na terenie dwóch krajów związkowych i siedmiu sąsiadujących ze sobą gmin, pochłonęło 200 mln euro.

„Bergbahnen Kitzbühel są oczywiście dumne z tego prestiżowego wyróżnienia" – z radością przyznaje prezes zarządu kolei górskich Bergbahnen Kitzbühel dr Josef Burger – „Stanowi ono efekt naszych konsekwentnych starań, zmierzających w kierunku stałego zwiększania komfortu i poprawy jakości obsługi naszych gości."


{gallery}12216{/gallery}

 

O regionie

Pomiędzy szczytami Hahnenkamm i Resterhöhe leży jeden z najnowocześniejszych terenów narciarskich w regionie alpejskim. Koleje górskie Bergbahn AG Kitzbühel dysponują 52 supernowoczesnymi kolejkami linowymi i wyciągami, które umożliwiają dostęp do 170 km stoków. Część z nich cieszy się światową sławą – np. legendarny "Streif" czy słynny "Ganslernhang". Dzięki korzystnemu północno-zachodniemu położeniu terenu, sprzyjającemu opadom orograficznym, oraz rozległym obszarom hal, doskonała pokrywa śniegowa kusi narciarzy przez 150 (!) dni w roku, od listopada aż do początku maja.
Również gastronomiczna oferta schronisk i après ski w „mieście kozic" (Kitzbühel) wyróżniają się jakością, co roku przyciągając sławy z całego świata.

www.bergbahn-kitzbuehel.at

www.austria.info/pl

{jumi [*6]}

Please provide full Credentials Infomation