updated 1:35 PM CET, Dec 10, 2018
Na żywo:
A+ A A-

Za 28 złotych do Wilna

  • Napisane przez Bartłomiej Kowal
  • Dział: Europa
Panorama Wilna Cezary Rudziński Panorama Wilna
Kursujące od połowy kwietnia na trasie Warszawa-Kowno-Wilno autobusy nowego na naszym rynku przewoźnika „Simple Express" oferują podróżnym z Polski bilety w atrakcyjnej cenie.

{jumi [*4]}Nie tylko wzbogacą one już istniejącą ofertę połączeń Warszawa-Kowno-Wilno, ale także oferują nową jakość w przewozach międzynarodowych w Europie.

„Po dwuletniej analizie rynku zauważyliśmy, że sporo Polaków rezygnuje z podróży poza granice Polski z powodu wysokich cen biletów. Podróżni za 75 złotych mogą z Warszawy dojechać do Poznania, teraz my za podobną lub jeszcze mniejszą kwotę chcemy zaproponować podróż do Wilna" – wyjaśnia Dyrektor ds. Sprzedaży Regionalnej Simple Express Martin Länts.

Przez pierwsze tygodnie po uruchomieniu linii podróżni z Polski będą mieli możliwość podróżowania za jeszcze bardziej atrakcyjną cenę. Podróż z Warszawy do Wilna kosztuje jedyne 28 złotych; można też wykupić bilet na dalsze trasy, np. z Kowna do Rygi za 24 złote. Od czerwca cena za bilet do Wilna w dni robocze wyniesie 60 złotych, zaś w weekendy – 70 złotych.

„W ostatnich latach zmiany gospodarcze w państwach bałtyckich znacząco wpłynęły na branżę przewozów międzynarodowych. Wbrew pozorom klienci nie zmienili przyzwyczajeń; zmiana zaszła w ich możliwościach. Szczególnie wzrósł popyt na podróże wśród młodzieży – studentów, uczniów. Nie rezygnują oni z podróży, lecz poszukują najtańszego sposobu podróżowania, dlatego zdecydowaliśmy się zaoferować jakościową usługą, lecz za znacząco niższą cenę" – tłumaczy M. Länts.

Autokary „Simple Express" są dłuższe i mają więcej miejsc siedzących. Całkowite zapełnienie autokaru pozwala spółce na stosowanie elastycznej polityki cenowej. Z nowego połączenia na znanej i lubianej trasie zadowolony jest także Centrum Informacji Turystycznej Litwy w Polsce.

To produkt, którego bardzo brakowało na rynku – Wilno jest najbliżej Warszawy leżącą stolicą innego państwa, a mimo to ceny połączeń nie były dotąd zbyt atrakcyjne. Większość turystów z Polski sama organizuje sobie pobyt na Litwie, łącznie z dojazdem. Możliwość łatwego i taniego planowania podróży przez internet dzięki „Simple Express" z pewnością przyciągnie na Litwę jeszcze więcej gości z Polski.

Marka „Simple Express" należy do wiodącej w krajach bałtyckich (Litwa, Łotwa, Estonia) spółki przewozów pasażerskich „MootorReisi". „Simple Express" będzie oferowała tanie przewozy autokarowe na rynku państw bałtyckich i sąsiednich. W tym roku „Simple Express" obsługuje linie Wilno-Warszawa i Ryga-Kowno. Od 1 czerwca rusza linia Ryga-Tallin.

Bilety można rezerwować i wykupić bezpośrednio na stronie www.simpleexpress.eu lub w wybranych biurach podróży na terenie całej Polski. Wilno i Kowno razem z Trokami i Druskienikami są najpopularniejszymi celami podróży Polaków na Litwę. Według obliczeń litewskiego Departamentu Statystki w 2009 roku Litwę odwiedziło ponad 125 tysięcy Polaków, co oznacza, że jesteśmy najczęstszymi gośćmi z zagranicy na Litwie.

{jumi [*6]}

Warszawa