Ostrzeżenie
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/12640.
  • Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/12640
updated 2:22 PM CEST, Oct 15, 2018
Na żywo:
A+ A A-

Wiosną na tyrolskich lodowcach

  • Napisane przez Ewelina Sztykiel
  • Dział: Austria
Wyróżniony Wiosną na tyrolskich lodowcach www.tyrol.pl

Zimowe szaleństwo wiosną? Na pięciu tyrolskich lodowcach jest to możliwe. Stoki terenów narciarskich Kaunertal, Pitztal, Sölden-Ötztal i Stubai gwarantują najlepsze warunki narciarskie aż do późnej wiosny. Na lodowcu Hintertux można jeździć nawet przez cały rok.

Tak jak w poprzednich latach, lodowiec Kaunertal powita nadchodzącą wiosnę zawodami „Spring Classics".

 

Kaunertal (1273-3160 m n.p.m.): Zawody „Spring Classics" i wspaniały wiosenny firn

Od 13 kwietnia do 20 maja na najmłodszym lodowcu Tyrolu spotkają się najlepsi snowboardziści i freeskiterzy, aby rywalizować ze sobą na terenie snowparku, wykorzystując cały jego potencjał: poręcze, kickerliny w strefie pro, przeszkody jibbingowe i boksy. Na miłośników freeride'u i narciarstwa pozatrasowego czekają pokryte grubą warstwą śniegu zbocza lodowca Kaunertal. Absolutnymi przebojami wśród dostępnych terenów są trasy Weißseejoch-Variante i Münchener Variante. Do 9 czerwca, czyli do planowanego dnia zamknięcia terenu narciarskiego na lodowcu, także zwolennicy tradycyjnych stoków mają przed sobą jeszcze wiele pięknych dni do wykorzystania, www.kaunertaler-gletscher.at.

 

Pitztal (1680-3440 m n.p.m.): Firn, wino i smak
Nowa kolejka Wildspitzbahn na lodowcu Pitztal jeździ dopiero od tego sezonu. Przestronne 8-osobowe gondolki wjeżdżają na wysokość aż do 3440 m n.p.m. Tam z kolei na miłośników białego szaleństwa czeka nowo otwarta Café 3.440 – najwyżej położona kawiarnia Austrii, która oprócz wyśmienitej kawy oferuje także niezapomniany widok na okoliczne szczyty. Od 1 do 3 marca na lodowcu odbywa się freeride'owy wyścig „Pitztal Wild Face", podczas którego zawodnicy muszą pokonać 1510 m różnicy poziomów. Trasa obejmuje zjazd od krzyża na Mittagskogel w dół do Mandarfen poprzez liczącą 4,6 km trasę na wolnym terenie. 1 kwietnia w festynowym namiocie w Mandarfen podczas 21. Święta Śniegu zabrzmi muzyka zespołów „Torpedos New Generation" i „Grubentaler".
Lodowiec Pitztal zapadnie w letni sen dopiero kilka tygodni po degustacji win w Café 3.440, która 12 i 13 kwietnia, w ramach festiwalu „Firn, Wino i Smak", podejmie swoich gości wyśmienitymi trunkami. Same wyciągi zaś czynne będą do 12 maja 2013, www.pitztaler-gletscher.at.

 

Sölden (1350-3340 m n.p.m.): Hannibal i Electric Mountain Festival
Na lodowcach doliny Ötztal odbędą się tej wiosny aż dwa duże festiwale. Już po raz drugi zagości tu Electric Mountain Festival. Każdego popołudnia w tygodniu festiwalowym, trwającym od 2 do 5 kwietnia 2013, strefa kibica na szczycie Giggijoch zamieni się w taneczny parkiet. Specjalnymi atrakcjami festiwalu będą występy ikony muzyki electro DJ Hardwella i najnowszej gwiazdy muzyki house Nicky'ego Romero. Na występy gwiazd zapraszamy 4 i 5 kwietnia, www.electric-mountain-festival.com.
Widowisko Hannibal, odbywające się na lodowcu – w tym roku po raz 11. – zasłużyło już na miano legendarnego. Sama obsada spektaklu liczy ok. 500 osób. Uczestnicy widowiska wyposażeni w różnorodny sprzęt narciarski i przy akompaniamencie helikopterów, ratraków i paralotni przeprawiać się będą przez Alpy pod wodzą Hannibala.
Lodowce Rettenbach i Tiefenbach pożegnają sezon huczną imprezą „Maxxx Mountain Winterfinale". W programie między innymi testy sprzętu narciarskiego, jazda na ratrakach, zawody w jeździe na nartach po wodzie i muzyczne występy na żywo – wszystko to od 26 do 28 kwietnia. Wyciągi na stokach będą w tym roku czynne do 5 maja, www.soelden.com.

{gallery}12640{/gallery}

 

Stubai (1750-3210 m n.p.m.): Jazda na nartach poza szlakami i kulinarne doświadczenie Alp
23 lutego, w ramach imprezy „Open Faces Freeride Series", specjaliści od jazdy na nartach poza stokami podejmą się przetestowania tras freeride'owych lodowca Stubai. Od 8 kwietnia miłośnicy freestyle'u będą mogli spotykać się w niedawno powiększonym snowparku „Moreboards Stubai Zoo". Osobom zainteresowanym kulinarną stroną urlopu w Austrii, polecamy słoneczny taras górskiej restauracji Jochdohle oraz wyróżnioną 14. punktami przewodnika Gault Millau i jedną czapką kucharską restaurację „Schaufelspitz" na stacji kolejki linowej Eisgrat. Stubai pamięta również o rozwiązaniach dla rodzin. Doceniona przez niemiecki automobilclub ADAC oferta dla rodzin obowiązuje do końca sezonu: dzieci poniżej 10 roku życia jeżdżą gratis w towarzystwie rodzica, posiadającego wykupiony karnet, www.stubaier-gletscher.com.

 

Hintertux (1500-3250 m n.p.m.): Testy sprzętu narciarskiego i konkurs „Final Shred"
Na lodowcu Hintertux białe szaleństwo nie ma końca! Dlatego również wiosną można spodziewać się niemałych atrakcji. Wspaniały firn i zachwycająca panorama gór po raz kolejny przyprawią narciarzy o szybsze bicie serca.Od 13 kwietnia do 5 maja odbędą się kolejne testy narciarskie „Flower Pow(d)er Weeks". W ramach imprezy będzie można wkroczyć na świeżo przygotowane stoki – wyprawy „Early Bird Skiing" zaczynają się o już 7.45. Miłośnicy motoryzacji będą mogli spróbować jazdy ratrakami o mocy nawet do 490 koni mechanicznych. Podczas bezpłatnych testów sprzętu narciarskiego poznamy nowości zimy 2013/14.


Co jeszcze?
Podczas imprezy „Ästhetiker Shred Däys" legendy snowboardu udzielą miłośnikom deski profesjonalnych lekcji. Ponadto odbędą się także wycieczki przez laboratorium badawcze w Lodowym Pałacu, który znajduje się w szczelinie lodowca, a święto „Erdinger Bergfrühling" przy restauracji Tuxer Fernerhaus wprawi gości w wiosenny nastrój. Od początku kwietnia znowu będzie otwarty wielki snowpark „Betterpark Hintertux", w którym 20 kwietnia, podczas konkursu „Final Shred", zmierzą się najlepsi snowboardziści, wyłonieni w ramach serii zawodów „Chill and Destroy Tour 2013". Wyjątkową zaletą lodowca Hintertux są stoki, dostępne przez 365 dni w roku, www.hintertuxergletscher.at. Na stronach www.gletscher.tirol.at i www.gletscherhotels.at można zarezerwować noclegi i najlepsze urlopowe oferty.

 

Nowa strona www.tyrol.pl
1 kwietnia rusza nowa strona internetowa Tyrolu. Tirol Werbung stawia sobie za cel stworzenie nowoczesnego przewodnika turystycznego po Tyrolu. Nowa odsłona strony to przede wszystkim przejrzysty layout, duże zdjęcia, ciekawe filmiki i mnóstwo informacji o letnich i zimowych możliwościach urlopowych w regionie. Nowością na stronie i jej największym atutem jest wyszukiwarka noclegów w całym Tyrolu.
www.tyrol.pl

{jumi [*6]}

Warszawa

Polityka Prywatności

W celu realizacji obowiązku informacyjnego, zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. poniżej przekazujemy „klauzulę informacyjną” z prośbą o zapoznanie się.


Polityka prywatności i przetwarzania danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Impresja Studio Promocji z siedzibą w Warszawie, przy ulicy Drewnianej 5 lok. 3,. Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych w związku z realizacją usługi informacyjnej.

2. Dane osobowe przetwarzane są w celu w celu świadczenia usług informacyjnych oraz w celach marketingowych. Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - „RODO”).

3. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Ciebie zgody na takie przetwarzanie.

W zakresie usług Impresja Studio PR Twoje dane będą przetwarzane przez okres, w którym usługi te będą świadczone oraz, w uzasadnionych wypadkach, po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

4. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane będą, w uzasadnionych wypadkach, przetwarzane po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

5. Podanie danych jest dobrowolne

6. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane.

7. Jako administrator Twoich danych, zapewniamy Ci prawo dostępu do Twoich danych, możesz je również sprostować, żądać ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także skorzystać z uprawnienia do złożenia wobec Administratora sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawa do przenoszenia danych do innego administratora danych. W przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody, przysługuje Ci prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Informujemy także, że przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych.

8. Na niniejszej witrynie znajdują się wtyczki społecznościowe serwisu Facebook: „Lubię to”, które są powiązane z serwisem Facebook. Pod naszym artykułami umieszczany jest kod odwołujący się do serwisu Facebook. Używając przycisku „Lubię to”, użytkownik loguje się do serwisu Facebook, w którym obowiązują zasady ochrony prywatności określone przez serwis Facebook.

9. Ta strona zbiera w sposób automatyczny informacje zawarte w plikach cookies i wykorzystuje je w celach statystycznych oraz do usprawnienia funkcjonowania serwisu. Pliki Cookiem są też zbierane przez Google Analytics. Pliki cookies są plikami tekstowymi, które przechowywane są w komputerze użytkownika serwisu.

Wykorzystujemy dwa rodzaje plików cookies – tymczasowe i stałe. Pliki tymczasowe przechowywane są do momentu opuszczenia przez Ciebie naszej strony (poprzez wejście na inną stronę, wylogowanie lub wyłączenie przeglądarki). Pliki stałe przechowywane są w Twoim komputerze do czasu ich usunięcia lub przez czas wynikający z ich ustawień.

W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień swojej przeglądarki, aby zablokować obsługę plików cookies lub każdorazowo uzyskiwać informacje o ich umieszczeniu w swoim urządzeniu. Inne dostępne opcje możesz sprawdzić w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Większość przeglądarek domyślnie jest ustawione na akceptację zapisu plików cookies w komputerze. Informacje dotyczące ustawień przeglądarek internetowych dostępne są w jej menu (pomoc) lub na stronie jej producenta.

Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki
       

10. Przedstawicielem Administratora jest Tomasz Brzozowski Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.