updated 3:09 PM CET, Jan 21, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Perła Kaukazu, Gruzja

  • Napisane przez bezkresy
  • Dział: Europa
Odkrywców, pasjonatów, wszystkich ciekawych świata Biuro Turystyczne „Bezkresy" zaprasza na wycieczki w miejsca mało znane polskim turystom. Gruzja, budowle królowej Tamary, Wardzia, Gruzińska Wojenna Droga i Borżomi to tylko niektóre atrakcje.

Od 3 do 15 lipca proponujemy wyjazd do Gruzji. Kraj ten to prawdziwa perła Kaukazu, zadowoli zarówno wielbicieli historii, jak i przyrody; znawców wina i dobrego jedzenia; tych, co kochają góry, morze i dzikie pustynne miejsca.
W programie m.in. zwiedzanie skalnych miast - zapierającej dech w piersiach budowli królowej Tamary – Wardzii (XII w.n.e.), starożytnego Uplisciche (II tysiąclecie p.n.e.) i Dawid Garedża, monasteru z czasów chrystianizacji Gruzji w VI w. n.e. Poza tym wizyta w Gori, gdzie urodził się Stalin. Zwiedzimy jego miniaturowy dom i monumentalne gmaszysko poświęconego mu muzeum. W Dmanisi poszukamy śladów pierwszych Europejczyków. Jadąc Gruzińską Wojenną Drogą pośród gór Kaukazu przekroczymy miejsce, w którym Europa spotyka się z Azją. W zalanej słońcem Kachetii spróbujemy wyśmienitych gruzińskich win, a w Borżomi słynnej mineralnej wody.

Informacje www.bezkresy.pl

Warszawa