updated 3:46 PM CET, Jan 18, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Na weekend do Hanoweru

  • Napisane przez Kinga Wesoły / PAP
  • Dział: Europa
Wyróżniony ZOO w Hanowerze oferuje wiele atrakcji AB ZOO w Hanowerze oferuje wiele atrakcji

Każdy, kto chce doświadczyć wspaniałych przygód, poznać dzikie lasy, obejrzeć wilki i bizony, nie musi jechać dalej niż do Hanoweru, stolicy kraju związkowego Dolna Saksonia w Niemczech. Nowa atrakcja hanowerskiego zoo nosi nazwę Yukon Bay.

{jumi [*4]}Dzięki nowej atrakcji cała rodzina może całkowicie zanurzyć się na kilka godzin w zapierającym dech w piersiach świecie, którego tematem przewodnim jest Kanada. Tak jak poszukiwacze złota w XIX wieku, odwiedzający mogą wędrować wśród surowego krajobrazu o powierzchni 22 000 m2 obejmującego lasy, wąwozy i jaskinie, po czym docierają do Yukon Bay.

W hanowerskim zoo można jednak zobaczyć wiele więcej. W okolicach rzeki Zambezi, jak i w Jungle Palace, możemy oglądać zwierzęta w środowisku zbliżonym do ich naturalnego, co jest dosyć rzadko spotykane w Niemczech. Ogrody Herrenhäuser, będące główną atrakcją kulturalną Hanoweru, również są odpowiednim miejscem dla całych rodzin. Odbywa się tam międzynarodowy konkurs sztucznych ogni, festiwal sztuki Herrenhausen Musical. Znajdują się tam również oświetlane fontanny, dzięki czemu sztuka i kultura są nieodłączną częścią programu zarówno w lecie, jak i zimą.

Na przykład 29 maja 2010 r. Hanower będzie "gościć" Australię podczas 20. corocznego konkursu sztucznych ogni. Odwiedzający mogą być pewni, iż w tym czasie doznają wielu wrażeń dzięki zespołowi Foti International Fireworks, który jest organizatorem słynnego, noworocznego pokazu sztucznych ogni w Sydney na moście Sydney Harbour Bridge. Ale to nie wszystko: na długo przed atrakcją wieczoru organizowany jest wspaniały program dla dzieci z dodatkowymi zabawami, które z pewnością stworzą odpowiedni nastrój zarówno u młodych, jak i starszych odwiedzających. Inne daty z naszego terminarza to między innymi: 21 sierpnia (Włochy), 4 września (Szwecja) i 18 września (Chiny).

Warto odwiedzić również tereny wypoczynkowe znajdujące się w centrum Hanoweru nad jeziorem Maschsee. Można tam żeglować, pływać łódką lub po prostu doświadczać cudownych wrażeń w czasie wylegiwania się na plaży – znajdzie się tu coś odpowiedniego dla całej rodziny. Od 25 lat co roku ma tam miejsce wielkie wydarzenie – Maschsee Festival (od 28.07 do 15.08.2010). Około dwóch milionów ludzi gromadzi się każdego roku na jednym z największych letnich festiwali w północnych Niemczech, a główny program jest tak bogaty, że nie tylko dzieci są wciąż pochłonięte rozrywkami.

{jumi [*6]}

Warszawa