Ostrzeżenie
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/3418.
  • Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/3418
updated 3:46 PM CET, Jan 18, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Letnie atrakcje Mariańskich Łaźni

  • Napisane przez Anna Gruszczyńska
  • Dział: Czechy
Wyróżniony Letnie atrakcje Mariańskich Łaźni www.kvpoint.cz

Mariańskie Łaźnie, jedno z najsłynniejszych uzdrowisk czeskich, rozpoczęły swój pierwszy sezon uzdrowiskowy dopiero w roku 1808, ale bardzo szybko zmieniły się w ulubione miejsce wypoczynku słynnych osobistości.

W swoim czasie bywał tu król angielski Edward VII, J. W. Goethe czy Fryderyk Chopin, którego pobyt w uzdrowisku do dziś przypomina coroczny festiwal muzyczny im. F. Chopina. Niezwykłą atmosferę miasta tworzą perełki architektoniczne, łącznie z neobarokową kolumnadą, budynkami w stylu empire i Śpiewającą Fontanną.

Zapraszamy do odkrywania uroków tego pięknego miasta i okolic. Znajdziemy tu liczne atrakcje odpowiednie dla całej rodziny. W tutejszym ośrodku Mariánky rozpoczęła letni sezon kolejka linowa. Do stacji kolejki dojdziemy w kilka minut z centrum miasta. Zmotoryzowani mają do dyspozycji bezpłatny parking. Dla rodzin przygotowano specjalne zniżkowe bilety. Przejazd w obie strony dla 2 osób dorosłych i 1 dziecka kosztuje 200 koron.

{gallery}3418{/gallery}

Przy górnej stacji kolejki na turystów czeka park miniatur Boheminium Park, w którym można podziwiać makiety czeskich zabytków techniki i architektury, na przykład zamek Karlštejn czy kamienny most w Písku. Z pewnością spodoba się tu zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Od górnej stacji kolejki warto wyruszyć na wycieczkę do wieży widokowej Hamelika lub wybrać się na spacer ścieżką edukacyjną po okolicznych lasach. Miłośnikom gry w golfa polecamy tutejsze 18-dołkowe pole Royal Golf Club Mariańskie Łaźnie.

W okolicy znajdziemy dziesiątki kilometrów ścieżek rowerowych i bike park z kilkoma trasami. Rowery górskie i hulajnogi wypożyczymy w ośrodku Mariánky przy dolnej stacji kolejki. Na wycieczkę możemy wyruszyć do ciekawych miejsc w pobliżu Mariańskich Łaźni, między innymi do Karlowych Warów, Franciszkowych Łaźni, na zamek Loket, do miasteczka Cheb czy na zamek Bečov nad Teplou, gdzie zobaczymy słynny relikwiarz świętego Maura.
www.zivykraj.cz

www.czechtourism.com

{jumi [*6]}

Warszawa