updated 10:57 AM CEST, Apr 24, 2019
A+ A A-

Innsbruck, stolica Tyrolu

  • Napisane przez Alicja Micuła
  • Dział: Austria
Wyróżniony Innsbruck, stolica Tyrolu www.innsbruck.info

W Innsbrucku i w okolicznych miejscowościach wypoczynkowych nie trzeba wybierać między przygodą w górach i atrakcjami kulturalnymi, cesarskim Hofburgiem a nowoczesną architekturą, chodzeniem w traperach czy na obcasach.

Stolica Alp proponuje swoim mieszkańcom i gościom niepowtarzalny „alpejsko-miejski styl życia", który łączy uroki miasta, sport i kulturę. Paniom odwiedzającym Innsbruck radzimy zapakować do walizki zarówno szpilki, jak i trapery.

Sztandarowym przykładem zgrabnego połączenia gór i miasta jest oferta kolei Nordkettenbahnen: tym środkiem lokomocji dojedziemy z fascynującej średniowiecznej Starówki na słoneczny taras górskiej restauracji na wysokości 2000 m n.p.m. Zobaczymy stamtąd Innsbruck z najciekawszej perspektywy – z góry. Wystarczy tylko kupić bilet i 20 minut później wdychać krystalicznie czyste górskie powietrze. Wyjątkowo smakuje tam kieliszek szampana w połączeniu ze wspaniałym widokiem na otoczone łańcuchem gór miasto. Jeśli nie skorzystamy z kolejki, to być może wystarczy nam znakomity widok na miasto ze Stadtturm - wieży ratuszowej z XV wieku, wysokiej na 51 metrów, znajdującej się na Friedrich Strasse

Kto ma ochotę, może oczywiście od razu wypakować z walizki buty turystyczne i prosto z miasta powędrować w góry lub wybrać się na jedną z wielu tras turystycznych, rozpoczynających się przy górnej stacji kolejki. Zakwaterowanie w malowniczej i spokojnej okolicy, a jednocześnie w pobliżu miasta, oferuje 25 miejscowości wypoczynkowych, leżących na słonecznych płaskowyżach i w dolinach wokół Innsbrucka.

Wioski te leżą na przepięknych terenach, otoczone lasami i terenami turystycznymi, doskonałymi zarówno na piesze wędrówki, jak i wyprawy rowerowe. Nie brakuje też obiektów sportowych i rekreacyjnych – są pola golfowe, stadniny i kąpieliska nad jeziorami.

Same wioski wyglądają jak z obrazka – kościółki, gospodarstwa w starym stylu, wiejskie studnie oraz mieszkańcy, którzy tu żyją, mieszkają i pracują. Wiele hoteli, zajazdów i pensjonatów oferuje swoim gościom przyjemności w spa, kulinarne atrakcje i obsługę najwyższych lotów.

Kto już wystarczająco nacieszył się życiem na wsi, może skorzystać ze sposobności, jaką daje bliskość Innsbrucka wraz z jego ofertą kulturalną i wybrać się na spacer po średniowiecznej Starówce, aby poznać bogatą historię miasta.

Atrakcje turystyczne Innsbrucka najlepiej poznawać z kartą Innsbruck Card w cenie 31 EUR/24h.

Do współczesnych atrakcji miasta należy leżące na lewym brzego rzeki Inn Alpenzoo, najwyżej położone zoo (727 m n.p.m.) w Europie. Jest to ogród w którym żyje ponad dwa tysiące zwierząt, reprezentujących 150 alpejskich gatunków. Jest tam także akwarium dla górskich zwierząt wodnych. Alpenzoo czynne jest do godz. 21. Za bilet zapłacimy 4,50 euro.

W lecie, gdy zmrok zapada późno, a wieczory są ciepłe, można według uznania wybierać między wiejską idyllą a miejskim urokiem Innsbrucka – aby zamienić jedno na drugie, wystarczy kilka minut jazdy samochodem. Wieczorne bicie dzwonów, zapach trawy i siana, czasami na koniec dnia kąpiel w jeziorze. Kto woli miejskie życie nocne, w Innsbrucku znajdzie wiele restauracji, klubów i innych lokali. Niezależnie od tego, co wybierzesz, koniec dnia zapowiada się obiecująco. Warto wybrać się wtedy do Café Sacher na kawę i kawałek tortu.


www.sacher.com
www.innsbruck.info

{jumi [*6]}

Please provide full Credentials Infomation