Ostrzeżenie
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/14889.
  • Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/14889
updated 8:13 PM CET, Jan 17, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Medal olimpijski dla CTO

Wyróżniony Medal olimpijski dla CTO Fot.: Cezary Rudziński

Zosia Klepacka, nasza medalistka olimpijska z Londynu, trzykrotna mistrzyni świata, kilkakrotna Europy i Polski w windsurfingu – ostatni tytuł krajowy zdobyła kilka dni temu – replikę swojego medalu olimpijskiego przekazała Cypryjskiej Organizacji Turystycznej na ręce jej przedstawicielki w Warszawie, dyr. Marzeny Olejnik.

Zosia – tak nadal nazywana jest przez przyjaciół od czasów sukcesów sportowych w kategorii juniorek – od kliku lat jest „twarzą" Cypru w naszym kraju promującą turystykę na Wyspę Afrodyty. Od 2007 roku jest bowiem na niej sponsorowana i trenuje na cypryjskich wodach przybrzeżnych.
Uczestnicy prezentacji otrzymali aktualny folder w dużym formacie „Cypr w Twoim sercu" ze zdjęciem Zosi pokazującej na tle cypryjskich zabytków medal zdobyty na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Uroczystość wręczenia medalu odbyła się podczas prezentacji dla przedstawicieli polskich biur podróży i prasy nowości, walorów i atrakcji turystycznych Cypru w Warszawie, na którą Zosia przybyła z mężem i 2,5 – miesięczną córeczką Marysią. Po przekazaniu repliki medalu, odpowiadała ona o swoich związkach z wyspą oraz tamtejszych warunkach uprawiania sportów wodnych, wypoczynku i turystyki.
W programie spotkania była również prezentacja „Autentyczny Cypr", podczas której dyr. M. Olejnik pokazała 15-minutowy film poświęcony atrakcjom wyspy, a także poinformowała o nowościach na niej. Podkreśliła, że już 64 cypryjskie plaże szczycą się prawem do wywieszania Błękitnej Flagi – gwarancji ich czystości oraz przybrzeżnych wód. Jest tam 400 km szlaków turystycznych, w tym pieszej, turystyki górskiej, rowerowej i konnej. Nowością w Limassol jest Centrum Sportów Wodnych z 16. hotelami posiadającymi od dwu do siedmiu sal konferencyjnych.

{gallery}14889{/gallery}

W okolicach miasta Pafos do dyspozycji gości są już cztery całoroczne pola golfowe. Zaprezentowała także Larnakę – dawny port Fenicjan i jego zabytki, piaszczyste plaże w Agia Napa oraz inne atrakcje. O zabytkach, ciekawych miejscach i wypoczynku na Cyprze pisaliśmy już wielokrotnie. Zainteresowanych szczegółami odsyłamy więc do nich, a także na strony internetowe CTO: www.visitcyprus.com. Po części oficjalnej prezentacji w Bibliotece Uniwersyteckiej, w dyskotece hulakula w jej podziemiach odbyły się zawody w kręgle z udziałem naszej medalistki olimpijskiej oraz kolacja z cypryjskimi przysmakami i winem.

{jumi [*6]}

Warszawa