updated 3:09 PM CET, Jan 21, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Można zapomnieć o zimie

  • Napisane przez Inf. pras.
  • Dział: Europa
Wyróżniony Można zapomnieć o zimie

Wszystkim, którzy już tęsknią za słońcem, jako kierunek zimowych podróży biuro Alfa Star proponuje wyjazd na jedną z Wysp Kanaryjskich - Teneryfę.

Teneryfa położona jest na tej samej szerokości geograficznej co Floryda i nazywana jest krainą wiecznej wiosny. Łączy bujną egzotyczną roślinność z krajobrazem wulkanicznym oraz pustynnym. Jest to największa i najpiękniejsza z Wysp Kanaryjskich, pełna kontrastów, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie i która od lat cieszy się popularnością wśród turystów.

Dzięki unikalnemu mikroklimatowi nie występują tam pory deszczowe, silne sztormy ani huragany, a temperatury nie spadają w dzień poniżej 20 stopni Celsjusza. Teneryfa może poszczycić się dużą liczbą parków krajobrazowych. Wartym odwiedzenia jest szczególnie Park Narodowy Teide o zadziwiającym, księżycowym pejzażu. Obowiązkowym punktem wycieczki każdego miłośnika zwierząt powinien stać się Loro Park.  Niezapomnianych wrażeń dostarczy także pobyt w największym parku wodnym w Europie – Siam Park. Wyspa dzięki swojej różnorodności oferuje doskonałe warunki do nurkowania, żeglowania wędrówek pieszych, rowerowych, szaleństwa na quadach czy gry w golfa. Organizowane są również loty na paralotni oraz wspinaczka i eksploracja jaskiń.

W ofercie hoteli biura Alfa Star znajdują się obiekty 3* oraz 4* i 5*. Na uwagę zasługuje położony przy najpiękniejszej plaży na Teneryfie, w miejscowości Costa Adeje, Gran Hotel El Mirador zbudowany w stylu zamku z krainy Baśni 1001 nocy.

Na wyspę najłatwiej i najszybciej można dostać się samolotem. Na zimę (listopad-kwiecień) Alfa Star zaplanowało wyloty z: Warszawy, Katowic, Gdańska i Poznania. Lot zajmuje 5 godzin.

{jumi [*6]}

Warszawa