updated 3:46 PM CET, Jan 18, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Na rowerach górskich po czeskich Beskidach

  • Napisane przez Anna Gruszczyńska
  • Dział: Czechy
Na rowerach górskich po czeskich Beskidach CzechTourism
Czechy, Beskidy: Mistrzostwa Republiki Czeskiej w zjeździe na rowerach górskich. Dni górskiej turystyki rowerowej na Wołoszczyźnie Morawskiej (26.06.-12.07.2010) zakończą mistrzostwa Republiki Czeskiej w downhill.

{jumi [*4]}Tradycyjne już zawody w zjeździe na rowerach górskich odbędą się 11 lipca na czerwonej trasie zjazdowej Razula w Velkich Karlovicach w Beskidach (około 80 km od Cieszyna).

Wstęp na niezwykle atrakcyjny, ekstremalny zjazd jest bezpłatny. Tegoroczną nowością będzie konkurs na najdalszy skok, a także konkursy dla publiczności i program towarzyszący.

Długość trasy wyniesie około 1300 metrów, różnica wysokości 210 metrów. Miejsce startu – górna stacja wyciągu, zakończenie – dolna stacja wyciągu. Tor jazdy wiedzie częściowo po trasie zjazdowej, częściowo zaś przez las świerkowy. Na zawodników czekają liczne przeszkody.

W każdy weekend, aż do zawodów będą odbywały się nieoficjalne treningi. Dla miłośników adrenaliny a także zwykłych turystów do dyspozycji jest wyciąg rowerowy Razula, czynny w soboty i niedziele, w godz. od 10 do 16.

Zakwaterowanie oferują hotele: Lanterna, Horal lub Galik, bezpośrednio w Velkich Karlovicach.

Więcej informacji: www.razula.cz

{jumi [*6]}

Warszawa