updated 3:46 PM CET, Jan 18, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Na narty w Sierra Nevada

Wyróżniony Na narty w Sierra Nevada http://www.twojahiszpania.info

Ośrodek narciarski w Sierra Nevada jest najbardziej na południe wysuniętą stacją narciarską Europy, położoną ok. 30 minut jazdy samochodem od Grenady oraz 90 minut od wybrzeża Costa Tropical.

To położenie gwarantuje łagodne temperatury i dużą liczbę godzin słonecznych w ciągu dnia i możliwość połączenia jazdy na nartach z wypoczynkiem na plaży lub zwiedzaniem Grenady. Sierra Nevada jest najwyżej położoną stacją narciarską w Hiszpanii - od leżącego na 2.100 m.n.p.m. Pradollano aż do wysokości 3.300 m. n.p.m.

Jest tam łącznie 105 km tras narciarskich, na które składa się 118 oznakowanych tras, w tym 18 zielonych, 40 niebieskich, 52 czerwonych i 8 czarnych. Najdłuższa trasa prowadzi z góry Veleta do Pradollano o długości 6 km, z różnicą poziomów 1.175 m. 21 wyciągów, w tym dwa wyciągi gondolowe i 15 krzesełkowych przewozi ponad 44.000 narciarzy na godzinę.


Sierra Nevada ma większą liczbę godzin słonecznych niż jakakolwiek inna europejska stacja narciarska, a z powodu wysokiego położenia tras narciarskich (około 3.000 m) doskonałe warunki śniegowe utrzymują się do kwietnia, a nawet początku maja.
Poza kompleksami rekreacyjno-handlowymi stacja ma największy w Hiszpanii Snow-Park, trasę do narciarstwa biegowego, tor do testów samochodowych i miniolimpiadę. Organizowana jest budowa igloo, zjazdy na sankach, nocne przejażdżki skuterami śnieżnymi i jazda na łyżwach na sztucznym lodzie.

Dla dzieci są też szkółki do nauki jazdy oraz zabawy na śniegu: śnieżne zjeżdżalnie, śnieżne rowery, narto-krzesła, mininarty, minisnowboardy, strzelanie z łuku i inne atrakcje. Tygodniowy rodzinny skipass kosztuje od 89 do 130,5 euro.

Stacja narciarska w większej części położona jest na terenie Parku Narodowego Sierra Nevada, nad którym góruje Mulhacén o wysokości 3.481 m n.p.m., najwyższy szczyt Półwyspu Iberyjskiego. Można tam uprawiać m.in. kolarstwo górskie, turystykę pieszą czy wędrówki wąwozami rzek.
http://en.sierranevada.es

Warszawa