Ostrzeżenie
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/17381.
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/17381
updated 4:15 PM CET, Mar 19, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Atrakcje lata 2014 w Szwajcarii

  • Napisane przez Cezary Rudziński
  • Dział: Europa
Wyróżniony Atrakcje lata 2014 w Szwajcarii

W Szwajcarii znajduje się 48 spośród 82 alpejskich czterotysięczników – powiedziała Adriana Czupryn, szefowa przedstawicielstwa w Polsce turystyki szwajcarskiej – Schweitz Tourismus na śniadaniu prasowym w Warszawie.

Dodając zaraz: a także 670 panoramicznych kolejek górskich, w tym unikalna o nachyleniu 109º, prawie 800 kilometrów panoramicznych szlaków, słynne panoramiczne pociągi, m.in. ekspresy Lodowy i Bernina, oraz wiele innych atrakcji dla turystów. Spotkanie poświęcone było najciekawszym nowościom nadchodzącego sezonu letniego, którego głównym tematem w br. w ojczyźnie Wilhelma Tella będą Widoki.
W spotkaniu uczestniczyła również Martina Fuhrer, przedstawicielka Interlaken Tourismus, jednego z najciekawszych regionów szwajcarskich z mnóstwem propozycji dla gości o każdej porze roku. Szerzej o niektórych tamtejszych atrakcjach pisałem na naszych łamach po jednym z tam pobytów i teksty te są nadal do przeczytania. Gość ze Szwajcarii przypomniała o słynnych kolejach i kolejkach w i w okolicach Interlaken. M.in. na szczyt Jungfrau Joch – Top od Europa, z najwyżej położoną stacją kolejową na naszym kontynencie. Oraz o innych: Schlithorn na Piz Gloria, Brienzern Rothorn, Harder Kulm.
Przedstawiła także żeglugę statkami po jeziorach Interlaken, tamtejsze paralotniarstwo umożliwiające oglądanie fantastycznych widoków z różnych wysokości i perspektyw. Mówiła – pokazując je na ekranie – o sportach ekstremalnych, m.in. spływach pontonami po rwących rzekach, skokach i zjazdach na linach – także do wody itp. No i o bardziej spokojnym wypoczynku oraz spędzaniu czasu. W hotelach i schroniskach na halach, w licznych, z bogatą ofertą kulinarną, zakładach gastronomicznych, degustacjach win, zakupach.
Czy udziale w typowych imprezach, jak np. pokazach sztucznych ogni. A także o nowościach, jaką jest m.in. Muzeum Otwarte Ballenberg. Inne atrakcje nadchodzącego lata i powody, aby w tym czasie odwiedzić kraj Helwetów przedstawiła Adriana Czupryn. Obchodzone w nim będą w br. ważne jubileusze z ciekawymi programami. 125-lecia: działalności Kolei Retyckich i kolejki na Pilatus. 175-lecie floty na jeziorze Brienz. 100-lecie najstarszego w Europie Szwajcarskiego Parku Narodowego. 750-lecia miast Thun i Winterthur.
Przygotowywane są ponadto inne imprezy, które na pewno przyciągną uwagę turystów krajowych i zagranicznych. Przykładowo: 3-6 lipca 29-te Święto Jodlarzy w Davos – Klosters; 12-17 sierpnia Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce w Zurychu; czy Wystawa Widoków – od Hodlera do Moos, która otwarta zostanie 23 listopada w Kunstmuseum w Lucernie. Sporo nowości przygotowały także poszczególne kantony, regiony i miejscowości. Gryzonia, poza wspomnianym już 100-leciem Szwajcarskiego Parku Narodowego w Zernes, także rozbudowany park rowerowy w Lenzetheide oraz nową trasę rowerową Tschierv-Mals w Val Müstar.
Davos – Klosters przygotowało specjalną ofertę letnią, program aktywnego wypoczynku dla gości, park przygody „Madrisaland" oraz wspomniane już Szwajcarskie Święto Jodłowania. W St. Moritz zainteresowanie powinna wzbudzić informacja, że z tamtejszych kolejek górskich można będzie korzystać bezpłatnie już po wykupieniu minimum dwu noclegów. Ta popularna miejscowość sportów zimowych przygotowała też specjalną ofertę letnią dla rodzin z dziećmi do 12 roku życia.
Magnesami, które mają przyciągnąć dodatkowych turystów do Lucerny i regionu Jeziora Czterech Kantonów, będzie także już wspomniane 125-lecie kolejki na Pilatus, otwarcie 18 czerwca w Muzeum Transportu prezentacji szwajcarskiej czekolady, zaś od 15 sierpnia do 14 września słynny Lucerne Festival. Bazylea zaprasza w czerwcu na targi sztuki Art Basel. Otwiera też nowe kąpielisko w Riehen oraz dwie nowe trasy rowerowe między miastami Oltenh, Liestal i Laufen. Ponadto przygotowała nowy karnet i bilety dla gości.
Także popularne regiony sportów zimowych: Wallis – Aletsch, Portes du Soleil, Nendaz, Fermat wprowadzają nowości letnie. M.in. nowy szlak panoramiczny na wysokości 2200 m ponad jeziorem Tracouet, nową trasę rowerową Visp Zermatt , zaś w Portes du Soleil Multi Pass. W innych częściach Szwajcarii też nie zabraknie letnich nowości. M.in. w Saanen koło Gstaad otwarte zostanie nowe schronisko, zaś w Saas Fee wellness Hostel 4000. W Buchs centrum turystyczne Chocolat Frey. W Lozannie ponownie otwarte zostanie Muzeum Olimpijskie, zaś w Montreux „Szlak znanych gości z 30 „mówiącymi" ławkami.

{gallery}17381{/gallery}
Wspomniałem o bezpłatnych kolejkach górskich w St. Moritz dla turystów, którzy skorzystają tam z co najmniej 2 noclegów. Podobne premie wprowadza w sumie 50 szwajcarskich miejscowości i to niektóre już od 1 noclegu. W tym tak popularne jak Arosa, Davos-Klosters, Montreux, Porte-du-Soleil, a także Adelboden, Annivers Liberté czy Villars-Gryon-Diablerets. Nie brak i innych propozycji, także dla turystów z zasobniejszymi portfelami. Np. kolejka linowa Weggis-Rigi Kaltbad zaprasza w soboty od czerwca do września na „Kolacje na górze" w wagonikach, z 3-daniowym menu, w cenie 125 CHF od osoby.
Dla odmiany Zermatt „Perfekcyjny dzień": podziwianie wschodu słońca na Rothorn przy śniadaniu w tamtejszej restauracji oraz zachodu słońca na Gornetgrat przy 3-daniowym obiedzie. Skyline Walk Schilthorn otwiera nową platformę widokową na 2677 m n.p.m. oraz zaprasza na śniadania z James'em Bondem. Jest więc w czym wybierać, a to, co napisałem, to tylko przykłady. Więcej na ten temat znaleźć można na: www.MojaSzwajcaria.pl. Ukazały się też nowe, bezpłatne wydawnictwa w języku polskim w dużych nakładach. M.in. Szwajcaria Best of. A także mapy: Koleje Retyckie i Widoki – Najpiękniejsze panoramy. Schweiz Tourismus zapowiada również akcję promocyjno – informacyjną na łamach kilku popularnych tytułów prasowych oraz sieci handlowej i w jednym z banków.

Please provide full Credentials Infomation