updated 8:13 PM CET, Jan 17, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Walentynki w Czechach

  • Napisane przez Kingę Wesoły/CzechTourism
  • Dział: Europa
Wyróżniony Widok na romantyczną Pragę CzechTourism Widok na romantyczną Pragę
Osoby zakochane lub też dopiero szukające miłości w dniu Walentynek szczególnie mile widziane będą w stolicy Czech - magicznej  Pradze. To jedno z bardziej urodziwych  miejsc na świecie, zwane tez rajem romantyków. 
Niewątpliwie bardzo romantycznym przeżyciem będzie spacer wąziutkimi uliczkami oświetlonymi latarniami gazowymi, rejs łodzią po Wełtawie (www.prazskebenatky.cz), wieczór w przytulnej kawiarni czy gospodzie lub udział w przedstawieniu w jednym ze słynnych czarnych teatrów (www.divadlometro.cz , www.tafantastika.cz). Na wspaniałą ucztę dla wszystkich zmysłów zaprasza muzeum czekolady w Pradze Choco-Story-Praha (www.choco-story-praha.cz). Specjalne Romantyczne Pakiety dla par oferuje wiele praskich hoteli (http://www.hoteladria.cz, http://www.uzlatestudny.cz, http://www.hotelpresident.cz).

Specjalną ofertę dla turystów przygotował tez na Walentynki piękny, zabytkowy Czeski Krumlov, wprost stworzony do spacerów we dwoje...Miasto proponuje zakochanym specjalne menu w restauracjach i atrakcyjne pakiety pobytowe dla dwojga, obejmujące między innymi zakwaterowanie, romantyczną kolację i spacer po mieście z przewodnikiem. Niezwykłym miejscem, w którym zatrzymał się czas jest tutejsze Muzeum Fotoatelier Seidel. Ekspozycja atelier słynnych fotografów Josefa i jego syna Františka Seidelów zaskoczy nas wieloma unikatowymi zdjęciami i pocztówkami. Znajdziemy tu dawne aparaty fotograficzne a także zachowaną część oryginalnego wyposażenia technicznego atelier. Muzeum przygotowało walentynkową ofertę dla par z możliwością wykonania unikatowej fotografii w atrakcyjnej cenie.

Noc na wieży widokowej

Dla miłośników białego szaleństwa oryginalną propozycję na święto zakochanych będzie nocleg w hotelu na wieży widokowej Jeszczed (Ještěd) lub Pradziad (Praděd). Wyjątkowy widok na góry z okien hotelu pozostanie na pewno długo w pamięci. Wieżę widokową Jeszczed (http://www.jested.cz) znajdziemy w górach Izerskich a Pradziad (http://www.hotelpraded.cz) na północy Moraw, w Jesionikach. Tutejsze ośrodki narciarskie oferują niezłe warunki amatorom sportów zimowych (www.holidayinfo.cz).

Jak książę i księżniczka

Weekend na zamku? W Czechach znajdziemy mnóstwo bajkowych zamków i pałaców, jest więc z czego wybierać. Romantyczny zamek Hrubá Skála, ulokowany wśród skał Czeskiego Raju (www.hrubaskala.cz/en/), pięciogwiazdkowy hotel Chateau Mcely (www.chateaumcely.com/en/), zamek Dobříš (www.zamekdobris.cz), oryginalny klasycystyczny zamek Chateau Kotěra (www.hotelkotera.cz) czy leżący przy trasie z Pragi do Pilzna zamek Zbiroh – to tylko niektóre propozycje z bogatej oferty (www.zamky-hrady.cz)

Więcej informacji: www.czechtourism.com

Warszawa