updated 3:46 PM CET, Jan 18, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Święto narodowe Szwajcarii

Wyróżniony Święto narodowe Szwajcarii fot. sxc.hu

Festiwal dla dzieci, brunch u gospodarzy w górach, rejsy statkami i dużo, dużo pokazów sztucznych ogni. To tylko niektóre ze sposobów świętowania rocznicy powstania Konfederacji Szwajcarii - 1 sierpnia - w święto narodowe Szwajcarii.

Szwajcarskie liczby, fakty i rekordy na lato
Ponad 65 tys. km szlaków wędrownych, 11 tys. km tras rowerowych, 8 tys. km tras dla miłośników kolarstwa górskiego, szlaki do jazdy na rolkach i szlaki kajakowe. To tylko kilka wybranych liczb. Szwajcaria to kraj wielu rekordów, wielu naj.

Miasto ogrodów, Lozanna - do 30 września
"Lausanne Jardins" to wydarzenie nie tylko dla miłośników ogrodów. Prace artystów i architektów widać w całym mieście. Na całe lato Lozanna zmienia swoje oblicze i zamienia się w wielki ogród. Dachy, schody, ulice pokrywają roślinne aranżacje i urocze kompozycje, a wszystkie można podziwiać spacerując po uliczkach Lozanny.

Heidiland - ojczyzna Heidi, bohaterki opowieści Johanny Spyri. Tu powstała najstarsza posiadłość z winnicami w Europie, tu otwarto pierwszy publiczny basen.

Lato u stóp Matterhornu

Kolacja o zachodzie słońca na Gornergrat (3089 m) w otoczeniu 29 czterotysięczników? Odrobina lokalnych specjałów podczas festiwalu szwajcarskiej kuchni, zawody golfowe czy zapasy? A może fajerwerki 1 sierpnia? Lista letnich atrakcji w Szwajcarii wydaje się nie mieć końca. Więcej na: http://www.mojaszwajcaria.pl.

Warszawa