updated 2:21 PM CET, Mar 20, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Czechy. Mistrzostwa świata w płukaniu złota

Czechy. Mistrzostwa świata w płukaniu złota CzechTourism.com
W czeskim mieście Zlaté Hory, w dniach 16 – 22 sierpnia odbędą się Mistrzostwa Świata w płukaniu złota.
{jumi [*4]}W zawodach może wziąć udział każdy, kto w tych dniach odwiedzi Zlaté Hory i Muzeum Górnictwa. Zawodnicy rywalizują w następujacych kategoriach: mężczyzni, kobiety, juniorzy, weterani i ekipy narodowe. Do najciekawszych, nieoficjalnych kategorii należą: nocne wypłukiwanie złota,wypłukiwanie złota tradycyjną kanadyjską misą i chińskim kapeluszem.

Na uczestników i gości czeka wiele atrakcji: pokazy tradycyjnego tańca szkockiego, wystawa fotografii przedstawiających podziemny świat miasta Zlate Hory, pokazy fajerwerków. Nad rzeką Olešnice można doskonalić sztukę wypłukiwania złota, albo uczestniczyć w speleoterapii. Goście, którzy ukończyli 18 lat, mogą wziąć udział w zawodach powolnego palenia fajki.

Miasto Zlaté Hory (wcześniej Zuckmantel), leżące przy granicy z Polską (6 km od Głuchołazów) zostało założone w 1224 roku. Jego okolice od wieków słyną z największych złóż złota na terenach Śląska. Historia miasta jest ściśle związana z wydobyciem złota, największy rozwój miasta i przemysłu wydobywczego przypada na wiek XVI, kiedy w czasie budowy sztolni Trzech Królów w latach 1590 – 1591, natrafiono na samorodki złota o wadze 1385 g i 1780 g. W latach pózniejszych wydobycie złota zaczęło podupadać. W roku 1994 wydobycie zostało wstrzymane.

Więcej informacji: www.zlatehory.cz, www.goldpanning2010.cz/en.htm

{jumi [*6]}

Please provide full Credentials Infomation