updated 4:14 PM CEST, May 21, 2019
A+ A A-

Czechy z gwiezdnej perspektywy

  • Napisane przez Anna Gruszczyńska
  • Dział: Czechy
W Pradze na turystów czeka wiele atrakcji. CzechTourism W Pradze na turystów czeka wiele atrakcji.
Latem praskie planetarium zaprasza wszystkich zainteresowanych historią Pragi i astronomią na wyjątkowe projekcje. Przedpołudniowe przedstawienia dla najmłodszych i wieczorne pokazy dla starszych widzów, w ramach wakacyjnego programu Lato pod gwiazdami, potrwają do 2 września.

{jumi [*4]}Planetarium w Pradze należy do największych na świecie. Główna, okrągła sala Cosmorama, o średnicy 23,5 metra pomieści 210 osób. Wysokość kopuły wynosi 15 metrów.

Planetarium prezentuje kilka letnich nowości. Projekcja Praga w gwiezdnej koronie przeniesie widzów, dzięki unikatowemu systemowi SkySkan Definiti, w miejsca, którymi kroczyli twórcy współczesnej astronomii Tycho de Brahe i Johannes Kepler. Widzowie zapoznają się z Prawami Keplera, które powstawały w Pradze, zobaczą słynny zegar astronomiczny na Ratuszu Starego Miasta, jak również symbolikę astronomiczną na Wieży Staromiejskiej.

Na odwiedzających czekają także inne praskie zabytki, na przykład Klementinum i Pałac Valdstejnów. Przedstawienie Astrologia i alchemia na dworze Rudolfa II przeniesie nas do roku 1600, kiedy w Czechach władał cesarz rzymski, król czeski, węgierski i chorwacki Rudolf II Habsburg. Podczas jego panowania Praga stała się europejską stolicą nauki i sztuki. Obejrzeć można także Piękno letniego nieba, Nocne niebo i Siedem cudów wszechświata.

Więcej informacji: Planetarium Praga, www.planetarium.cz

{jumi [*6]}

Please provide full Credentials Infomation