Ostrzeżenie
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/1870.
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/1870
updated 2:21 PM CET, Mar 20, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Festiwale piwa w Czechach

Dočesná - Žatec CzechTourism.com Dočesná - Žatec
Miłośnicy złocistego napoju z pianką  mogą wybrać się 27–28 sierpnia do stolicy piwa – Pilzna na festiwal piwny, a chwilę później, 3-4 września, na święto piwa i chmielu Dočesná do Žatca.
{jumi [*4]}To właśnie w Pilznie narodził się Pilsner Urquell, piwo, które w 1842 roku uwarzył bawarski piwowar Josef Groll. Już wówczas pilzneńskie piwo zachwycało swą piękną, złotą barwą, gęstą śnieżnobiałą pianą i wyjątkowym smakiem.
Na pamiątkę tego wydarzenia, każdego roku na dziedzińcu tutejszego browaru (www.prazdroj.cz) odbywa się Pilsner Fest.

Na święto chmielu i piwa zaprasza także królewskie miasto Žatec (ok. 80 km na północny zachód od Pragi), które w roku 2004 świętowało 1000 lat od pierwszej pisemnej wzmianki. Za panowania króla Karola IV było jednym z trzech największych miast w Czechach.

{gallery}1870{/gallery}

Uprawa chmielu w Žatcu i okolicach ma ponad siedemsetletnią tradycję
Równocześnie z przyznaniem praw miejskich Žatec otrzymał także prawo do warzenia piwa. Wiek XIX uważa się za złotą erę czeskiego chmielarstwa. Žatecki chmiel ze względu na swoje specyficzne właściwości stał się miernikiem jakości i ceny na rynku europejskim, a miasto stało się metropolią chmielarską. W wieku XX tutejszy chmiel eksportowano do około 70 krajów na całym świecie. Obecnie uprawia się tu chmiel dla światowych marek piwa (m.in. Budweiser Budvar, Pilsner Urquell, Žatec).

Dočesná w Žatcu, święto piwa i chmielu, odbywa się corocznie pod koniec wakacji. Tegoroczna, 53 edycja będzie miała miejsce 3 i 4 września. Na gości czeka urozmaicony program i ciekawe konkursy, na przykład konkurs tańca z kuflem piwa na głowie. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

www.docesna.cz

www.mesto-zatec.cz

http://www.czechtourism.com

{jumi [*6]}

Please provide full Credentials Infomation