updated 4:01 PM CET, Jan 16, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Praski wrzesień

  • Napisane przez Anna Gruszczyńska
  • Dział: Czechy
Wyróżniony Słynny Orloj ma już 600 lat! Słynny Orloj ma już 600 lat!
Przyjeżdżaj-zwiedzaj-wypoczywaj! Pod takim hasłem Czeska Republika zaprasza do Pragi, bo wrześniowe imprezy zapowiadają się tam wyjątkowo. Przedstawiamy niektóre z nich.
{jumi [*4]}Belgijski dywan kwiatowy ozdobi praską starówkę
W dniach 3 – 5 września mieszkańcy i turyści w Pradze będą mieli niepowtarzalną okazję podziwiać belgijski dywan kwiatowy. Niezwykły kwiatowy obraz powstanie z 150 tysięcy różnokolorowych begonii, które zostaną specjalnie sprowadzone do Czech. Zajmie on powierzchnię 500 m2, a okwiaty begonii, będą zrywane ręcznie na dzień przed instalacją tego niezwykłego dzieła. Uroczyste otwarcie odbędzie się 3 września (piątek) o godz. 18.00 na Rynku Starego Miasta.

Zamek Praski zaprasza na Winobranie
W dniach 4 – 5 września, w godzinach 11.00 – 17.00 w Ogrodzie Królewskim Zamku Praskiego, odbędzie się V edycja tradycyjnego winobrania. Oprócz degustacji win i burczaka na gości czeka ciekawy program kulturalny, występy zespołów ludowych, wykonawców tradycyjnej muzyki cymbałkowej. www.hrad.cz

Trojskie Winobranie w ogrodzie botanicznym
Prascy winiarze zaprezentują nam także swoje wyroby podczas Trojskiego Winobrania, które odbędzie się w dniach 11 – 12 września w ogrodzie botanicznym.
Spróbować będzie można win pochodzących z tutejszej zabytkowej winnicy św. Klary, założonej już w XIII wieku za panowania króla Wacława II, charakteryzyjących się harmonijnym, delikatnym i orzeźwiającym aromatem a także produktów innych winiarzy czeskich. W sprzedaży będzie również burczak.
www.botanicka.cz

Zamek Praski, wystawa biżuterii i ozdób„Cartier"
Jeszcze do 17 października w Ujeżdżalni Zamku Praskiego można podziwiać biżuterię i ozdoby eksluzywnej marki „Cartier". Wystawa „Cartier na Zamku Praskim – potęga stylu" prezentuje bogatą kolekcję ozdób i zegarków kojarzącej się z luksusem i bogactwem marki.
Więcej informacji o wystawie: www.hrad.cz, www.cartiervystava.cz

Światowe gwiazdy muzyki wystąpią w Pradze
22 września w O2 Arena wystąpi Sting, natomiast 5 dni później 27 września słynny rokowy zespół Guns N'Roses.
www.pis.cz

{jumi [*6]}

Warszawa