updated 10:57 AM CEST, Apr 24, 2019
A+ A A-

Tyrol: Pięć imprezowych propozycji na początek zimy

  • Napisane przez http://www.austria.info
  • Dział: Austria
Wyróżniony Tyrol: Pięć imprezowych propozycji na początek zimy © Tirol Werbung Martin Lugger

Na tyrolskich lodowcach narciarze i snowboardziści świętują początek zimowego sezonu już jesienią. Zaraz po nich startują pierwsze z niżej położonych ośrodków narciarskich z festiwalami skiturowymi i inauguracją sezonu biegowego. Oto pięć propozycji na udany początek zimy w Austrii.

Inauguracje sezonu na lodowcach

Na lodowcu Hintertux ruch narciarski nie ustaje przez 365 dni w roku. Mimo to początek nowego sezonu rozpoczął się 10-12 października. W ten sam weekend sygnał startu dla miłośników białego szaleństwa padł także na lodowcu Kaunertal – „Kauntertal Opening". Snowboardziści i freeskierzy ściągają tutaj na testy sprzętu, konkursy w snowparku i koncerty. Ruch na terenach narciarskich rozpoczął się także na lodowcu Pitztal (20 września 2014), Stubai (11-12 października 2014) i w dolinie Ötztal (11-12 października 2014).

Festiwal Skiturowy we wschodnim Tyrolu
Zima we wschodnim Tyrolu rozpoczyna się pod znakiem skialpinizmu. Na drugi Festiwal Skiturowy, który odbędzie się w dniach od 5 do 8 grudnia 2014 r. w Lienz, przybędą starzy i nowi przyjaciele skituringu. Na specjalnej wystawie
w Dolomitenhalle będzie można zapoznać się z nowymi trendami w dziedzinie sprzętu i wyposażenia. Będą warsztaty i specjalistyczne wykłady, a przewodnicy górscy przedstawią klasyczne cele wędrówek i miejsca znane dotychczas tylko wtajemniczonym. Oprócz treningu na sucho będą też zajęcia praktyczne – wyprawy skiturowe z przewodnikiem. Zawodnicy, którzy staną na starcie wyścigu „H 2000 – Skitourenlauf", zaprezentują owoce swych letnich treningów.

Ski-Juwel Alpbachtal Wildschönau
Koncerty na żywo i występy didżejów rozpoczną sezon zimowy w okolicach Schatzbergu. 12 grudnia 2014 r. uroczystego otwarcia sezonu w Inneralpbach dokonają muzycy „Torpedos NG" , natomiast w Auffach w Wildschönau do tańca zaproszą didżeje. Oprócz tego w ośrodkach testowych będzie można wypróbować nowe modele nart i uczcić początek zimy przy muzyce na żywo w Alpbach albo Auffach. Bezpłatne autobusy będą kursować między miejscem zabawy a miejscem zamieszkania.

Otwarcie sezonu biegowego w Seefeld
Rozległe przestrzenie Leutasch w regionie Seefeld to idealne miejsce dla wszystkich miłośników narciarstwa biegowego. Od 12 do 14 grudnia 2014 r., podczas wielkiego weekendu inauguracyjnego organizowanego przez Sporthaus Wedl, początkujący i zaawansowani biegacze odbędą swe pierwsze przebieżki w sezonie 2014/2015. Będzie można także wziąć udział w kursach techniki biegowej, w ramach których doświadczeni w PŚ instruktorzy pokażą (między innymi za pomocą analizy video) jak biegać w sposób możliwie ekonomiczny. Oprócz tego będzie można przetestować nowe specjalistyczne modele nart biegowych i w ramach specjalnych kursów dowiedzieć się, jak właściwie przygotować je do jazdy.

Freestyle i power pop w Nauders
Na powitanie sezonu białego szaleństwa, 14 grudnia 2014 r. publiczność przy górnej stacji Bergkastel w Nauders rozgrzeje austriacki zespół „Zweitfrau", a zaraz po nim wystąpi niemieckie trio „Cascada" z liderką zespołu Natalie Horler. Od strony sportowej imprezę uzupełni spektakularny pokaz artystyczny. Dla posiadaczy ważnych karnetów narciarskich wstęp na inauguracyjną imprezę jest wolny.

Aktualny kalendarz wydarzeń i więcej informacji na temat inauguracji sezonu zimowego we wszystkich regionach Tyrolu: www.tirol.at/skiopenings.

Please provide full Credentials Infomation