updated 9:07 AM CEST, May 25, 2019
A+ A A-

Światowa elita narciarska zagości w Karyntii 10 i 11 stycznia

Wyróżniony Zima w Karyntii © Edward Groeger / Kärnten Werbung Zima w Karyntii

Bad Kleinkirchheim, popularny karyncki kurort i ośrodek sportów zimowych, zaczyna 2015 rok od dwóch imprez. W ramach narciarskiego Pucharu Świata Audi Fis, 10 stycznia najszybsze narciarki będą rywalizować w biegu zjazdowym, a 11 stycznia w superkombinacji.

Dla Bad Kleinkirchheim organizacja narciarskich rozgrywek na światowym poziomie nie jest niczym nowym. Bardzo często goszczą tutaj gwiazdy narciarskiego świata, gdyż ten cieszący się bogatą tradycją ośrodek turystyczny
w górach Nockberge dla przyciągnięcia gości spragnionych wypoczynku potrafi wykorzystać nie tylko naturalne bogactwo, jakim są wody termalne. Bad Kleinkirchheim jest również popularnym ośrodkiem sportów zimowych, który oferuje ok. 100 km stoków i cieszy się uznaniem narciarzy i snowboardzistów z całego świata.

Na trasie zjazdowej „Karyntia – Franz Klammer", nazwanej imieniem jednego z najsłynniejszych narciarzy Austrii, zawodniczki muszą pokonać dystans o długości 3150 m i 740 m różnicy poziomów oraz całą masę przeszkód: uskoki, ostre zakręty i strome odcinki. Rywalizacja najlepszych narciarek świata gwarantuje gorące emocje.

Jednak niezależnie od poziomu narciarskich umiejętności na 24 terenach narciarskich Karyntii każdy znajdzie coś dla siebie. Położony na południowym krańcu Austrii kraj związkowy gwarantuje przyjemną jazdę po bezpiecznych, szerokich i świetnie przygotowanych stokach. Dodatkowo zimą panuje tutaj łagodny klimat, a słońce świeci o 100 godzin dłużej niż w innych ośrodkach narciarskich na zachód od głównego grzbietu Alp. Zeszłej zimy Karyntia została obdarzona największą ilością śniegu w Alpach. W tym roku na miłośników białego szaleństwa czeka ponad 850 km stoków. Jednak zimowych przyjemności można tu szukać nie tylko na stokach.

Zarówno urlopowicze, jak i mieszkańcy regionu chętnie korzystają z jego specjalnych ofert, w tym karnetu Topskipass Kärnten-Osttirol-Gold, karnetów regionalnych i pakietów obejmujących dodatkowe atrakcje i obchodzące się jednocześnie bardzo łagodnie z budżetem, nie tylko rodzinnym.

Szczególnie atrakcyjną propozycją Bad Kleinkirchheim jest pakiet Narty i termy, który można zarezerwować w terminie od 07.03.2015. Goście, którzy zarezerwują 7 noclegów w jednym z obiektów partnerskich, otrzymają dodatkowo karnety narciarskie na teren Bad Kleinkirchheim/St. Oswald oraz 50% zniżki na wstęp do term (na pobyt dłuższy niż 3 godziny). Oferta jest dostępna już od 301 euro, a więcej informacji na: http://www.badkleinkirchheim.at/en/ski-spa-weeks/
Do Karyntii można bezpiecznie i łatwo dojechać własnym samochodem. Osoby przylatujące samolotem mogą dotrzeć z lotniska do hotelu shuttle busem. Również dla podróżujących pociągiem przygotowano specjalne zniżki.
Więcej na: http://www.karyntia.pl/.

Please provide full Credentials Infomation