updated 3:52 PM CET, Mar 22, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Kitzbühel ponownie mistrzem świata!

  • Napisane przez http://www.austria.info
  • Dział: Austria
Wyróżniony Kitzbühel ponownie mistrzem świata! http://www.austria.info/© Bergbahn AG Kitzbühel © Bergbahn AG Kitzbühel

Ośrodek sportowy Kitzbühel/Kirchberg został w 2014 r. drugi raz z rzędu wybrany najlepszym regionem narciarskim na świecie. W trosce o to, by w przyszłości wciąż cieszyć się popularnością wśród amatorów białego szaleństwa, austriackie centrum narciarskie inwestuje nieustannie w poprawę jakości.

Podobnie jak reprezentacja Polski w siatkówce, także Kitzbühel zostało w tym roku mistrzem świata – i to po raz drugi. Skiresort.de – największy na świecie portal internetowy prowadzący prestiżowy ranking regionów narciarskich – ogłosił Kitzbühel ponownie w 2014 r. najlepszym ośrodkiem narciarskim na świecie, wystawiając mu przy tym najwyższą w historii ogólną ocenę 4,8 gwiazdki. W najważniejszych kategoriach, tzn. „Wielkość obszaru narciarskiego", „Trasy", „Wyciągi i kolejki", „Warunki śniegowe" i „Przygotowanie stoków", region Kitzbühel/Kirchberg otrzymał aż pięć na pięć możliwych gwiazdek. Jak widać, jest to prawdziwie „pięciogwiazdkowy" sportowy kurort, oferujący najlepiej przygotowane 170 km tras narciarskich z gwarancją śniegu od listopada do maja. O mobilność narciarzy dbają tutaj 53 wyciągi. Kto sądzi, że mekka miłośników białego szaleństwa położona w sercu tyrolskich gór przestała już zaskakiwać po zeszłorocznym sukcesie, jest jednak w wielkim błędzie!

W Kitz wiedzą, jak zadbać o gości

Chcąc również w przyszłości wyznaczać standardy jakości w zakresie infrastruktury narciarskiej, w zeszłym roku region zainwestował ponad 20 milionów euro w nową, supernowoczesną kolejkę gondolową „Wagstätt" z dziesięcioosobowymi wagonikami, modernizację stoków, sprzęt naśnieżający oraz połączenie z wyjątkowym regionem Bichlalm dysponującym znakomitymi trasami do pieszych wędrówek i jazdy typu freeride. Wszystko to dlatego, że dobra zabawa i satysfakcja gości znajdują się w Kitzbühel/Kirchberg zawsze na pierwszym miejscu – także wówczas, gdy po dniu spędzonym na idealnych stokach przyjdzie im ochota na nieco odmiany. W znanym na całym świecie Kitzbühel, przez miejscowych nazywanym również „Gamsstadt", czyli „miasteczku kóz", oraz sąsiedniej gminie Kirchberg urlopowicze mają możliwość korzystania z jedynego w swoim rodzaju połączenia kultury, najwyższej klasy imprez i wyjątkowych okazji do zakupów. Na turystów czekają liczne 4- i 5-gwiazdkowe hotele usytuowane przy samych stokach. Dodatkową zaletą tego ośrodka jest dogodne położenie komunikacyjne, zwłaszcza dla turystów z Polski, którzy mogą łatwo dotrzeć na miejsce niemieckimi autostradami. Znajduje się on nieco bliżej niż dolina Stubai czy Sölden.

Fakty:

- ośrodek narciarski z doskonałymi, perfekcyjnie przygotowanymi trasami narciarskimi o łącznej długości 170 km – idealny zarówno dla amatorów spokojnej, jak i ostrej jazdy
- 53 komfortowe kolejki linowe z podgrzewanymi siedzeniami
- 99 km sztucznie naśnieżanych stoków, 8 zbiorników retencyjnych
- łatwy dojazd, długi sezon narciarski i gwarancja śniegu
- największe przedsiębiorstwo kolei linowych w Austrii
- obszar obejmujący siedem gmin i dwa kraje związkowe
- najtrudniejszy stok świata: „Die Streif"
- 120-letnia tradycja narciarska
- nowość: Kolej gondolowa „10er-Gondelbahn Wagstätt" i połączenie wyciągiem krzesełkowym z regionem Bichlalm z doskonałymi trasami do wędrówek i jazdy typu freeride
- 56 gospód i restauracji przy stokach
- dodatkowo: zakupy, spa i wyśmienite jedzenie
Dodatkowo w bliskim sąsiedztwie Innsbruck, Salzburg i Monachium, a z karnetem - 50 procent zniżki na wstęp do kompleksu basenów „Aquarena".

 

Please provide full Credentials Infomation