Ostrzeżenie
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/19831.
  • Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/19831
updated 11:59 AM CET, Dec 18, 2018
Na żywo:
A+ A A-

Pilzno. Europejska Stolica Kultury 2015

  • Napisane przez www.czechtourism.com
  • Dział: Czechy
Wyróżniony Nowy teatr Copyright Pilsen Tourism Nowy teatr

Program Europejskiej Stolicy Kultury 2015, największego tegorocznego wydarzenia kulturalnego w Czechach, uroczyście inauguruje Pilzno w dniach od 16 do 18 stycznia 2015 roku. W piątek odbędzie się wernisaż wystawy Atelier Jiřego Trnky, słynnego czeskiego twórcy kreskówek i teatru lalkowego. Wieczorem na gości czeka cykl koncertów różnych gatunków muzycznych w centrum kultury Papírna.

Oficjalna inauguracja odbędzie się w sobotę 17 stycznia, z udziałem dyrektora artystycznego imprezy Petra Formana (syna reżysera Miloša Formana). O godzinie 18 na wieży katedry św. Bartłomieja rozlegnie się dźwięk dzwonów, które powróciły na swe miejsce po 70.latach, odnowione po zniszczeniu podczas II wojny światowej. Na gości czeka ciekawy program kulturalno-rozrywkowy w kilku miejscach w centrum miasta, między innymi barwny korowód z udziałem zespołów tanecznych, organizacji sportowych i zabytkowych pojazdów.
Wieczorem fasady domów na rynku i ściana katedry zmienią się w jedną wielką scenę - goście będą mogli podziwiać niezwykłe widowisko światła i dźwięku, największy tego typu pokaz w Czechach.
Ciekawy program od godziny 20 szykują także pilzneńskie muzea, galerie, czytelnie, gospody i kluby muzyczne. Pilzno będzie świętować nie tylko piwem, lecz także muzyką, śpiewem, tańcem, przedstawieniami teatralnymi i poezją.

{gallery}19831{/gallery}

W niedzielę będzie można wybrać się z przewodnikiem na spacer po ciekawych, mniej znanych zakątkach miasta, a wieczorem posłuchać koncertu pilzneńskiej grupy Mandrage, który odbędzie się w teatrze Divadlo pod lampou.

Więcej na: www.plzen2015.cz.

Warszawa