updated 6:15 PM CET, Mar 18, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Pożegnanie z latem w Czeskim Krumlowie

  • Napisane przez Anna Gruszczyńska
  • Dział: Czechy
Wyróżniony Czeski Krumlov - zamek CzechTourism Czeski Krumlov - zamek

Letni sezon imprez kulturalnych w Czeskim Krumlovie zakończą tradycyjnie Uroczystości Świętowacławskie. W ostatni wrześniowy weekend (24-28.09.2010) miasto odda hołd świętemu Wacławowi, patronowi Czech i Czeskiego Krumlova, winiarzy i browarników.

{jumi [*4]}Na gości czekają tańce, śpiewy, wyśmienite piwo, burczak i specjalne Świętowacławskie menu - tradycyjne czeskie przysmaki sporządzane według dawnych przepisów.

Imprezie towarzyszy Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny. W tym roku organizatorzy przywitają między innymi zespoły z miast partnerskich Czeskiego Krumlova – z niemieckiego Hauzenberg, słoweńskiego Slovenj Gradec i austriackiego Vöcklabruck.

Od 23 września turyści będą mogli także zwiedzać wystawę Dzieje miasta Czeski Krumlov, w Muzeum Regionalnym. Na razie planowane jest udostępnienie pierwszej części wystawy przedstawiającej życie w mieście w latach 1309 - 1945. Do najciekawszych eksponatów należą oryginalne dokumenty z roku 1309 z pierwszą pisemną wzmianką o mieście a także liczne unikatowe archeologiczne, rzemieślnicze i artystyczne eksponaty z historii Czeskiego Krumlova.

Więcej informacji znajdziemy na: www.ckrumlov.cz

{jumi [*6]}

Please provide full Credentials Infomation