Ostrzeżenie
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/19869.
  • Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/19869
updated 8:13 PM CET, Jan 17, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Wiosna w Mediolanie

  • Napisane przez OKI
  • Dział: Europa
Wyróżniony Maskotka Expo 2015 http://www.expo2015.org Maskotka Expo 2015

Na Expo 2015 do Mediolanu – na najsłynniejsze targi światowe organizowane od połowy XIX wieku – możemy wybrać się od maja do października.

Najbliższa wystawa EXPO odbędzie się w Mediolanie, a jej temat to „Wyżywienie planety, energia do życia". To już druga edycja wystawy realizowana w Mediolanie. Poprzednie targi mediolańskie trwały od 28 kwietnia do 31 października 1906 roku. Głównym operatorem przedsięwzięcia EXPO 2015 w Mediolanie, odpowiadając zarówno za sferę organizacyjną jak i techniczną będzie Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.
Polska będzie prezentowana jako kraj nowoczesny, osiągający sukces gospodarczy oraz atrakcyjny partner biznesowy. Polski rząd zdecydował się także zaprezentować kraj jako bliski Włochom pod względem dorobku ekonomicznego i stylu życia. Wszystkie podjęte przez polską stronę aktywności w ramach EXPO mają podkreślać, że Polska to kraj o europejskim stylu życia, otwarty i przyjazny, stawiający na nowoczesny design, jednocześnie szanujący tradycję, a także taki, dla którego - podobnie jak we Włoszech - rolnictwo stało się siłą napędową eksportu.

Organizatorzy zdecydowali, by – wzorem ekspozycji w Szanghaju – w pawilonie polskim przedstawiono szeroką i atrakcyjną ofertę polskich produktów. Pawilon ma być najbardziej włoskim spośród zagranicznych prezentacji na EXPO. Wykorzystane zostaną takie elementy polskiej tradycji żywieniowej i kultury, które są najbardziej zbliżone do tradycji włoskich, a więc spotkań rodzinnych i w gronie przyjaciół.

Podczas EXPO 2015 zaplanowano dwa typy wydarzeń: pierwszy – adresowany do szerokiej publiczności, drugi – skierowany do zaproszonych specjalistów. Imprezie towarzyszyć będą wydarzenia kulturalne, np. koncerty, happeningi, wystawy, pokazy filmów, pokazy kulinarne.

Maskotka Światowej Wystawy EXPO Mediolan 2015 - Foody - jest oryginalnym i empatycznym odzwierciedleniem motywu przewodniego wystawy, fanem zdrowego i smacznego jedzenia i ma reprezentować wspólnotę, różnorodność i żywność w najszerszym znaczeniu jako źródło życia i energii.
Więcej na: http://www.expo.gov.pl.

Pawilony na 1,1 mln m² powierzchni targowych będą rozplanowane jak klasyczne rzymskie miasto.

{gallery}19869{/gallery}

W tym roku szczególny nacisk zostanie położony na gastronomię. Będzie tu można zobaczyć pokazy gotowania, wędrować przez plac pełen muzyków ulicznych, lub skorzystać z nocnych degustacji wina.

Mediolan – Milano, miasto w północnych Włoszech, w zachodniej części Niziny Padańskiej. Stolica regionu Lombardia, w której warto zwiedzić katedrę Santa Maria delle Grazie (z „Ostatnią Wieczerzą" Leonarda da Vinci) czy Zamek Sforzów.

Więcej na: http://www.expo2015.org.

Warszawa