Ostrzeżenie
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/20508.
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/20508
updated 3:52 PM CET, Mar 22, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Słowenia: Gdzie zima jest zabawą

  • Napisane przez Grzegorz Micuła
  • Dział: Europa
Wyróżniony Słowenia: Gdzie zima jest zabawą Fot.: Grzegorz Micuła

Niedaleko miasteczka Cerkno w zachodniej Słowenii, znanego z hucznego pożegnania Karnawału oraz specyficznego słoweńskiego dialektu, znajduje się na Czarnym Wierchu, jedna z najlepszych słoweńskich stacji narciarskich. Można szusować na jednej z kilkunastu tras zjazdowych, pobiegać na nartach albo pospacerować po malowniczej okolicy. Jest tu 18 km tras zjazdowych, 5 km tras do biegania na nartach oraz Snow Fun Park dla snowboardzistów.

Kiedy otwierano go w 1984 roku były tu tylko dwa wyciągi orczykowe. Dzisiaj jest to najbardziej nowoczesny słoweński ośrodek narciarski – są tu dwie sześcioosobowe kanapy, dwa czteroosobowe wyciągi oraz dwa wyciągi orczykowe. W sezonach 2010/11, 2011/12 i 2012/13, Ośrodek narciarski Cerkno został uznany za najlepszy Ski resort w Słowenii.

{gallery}20508{/gallery}
Ze szczytu Črni Vrh, gdzie znajduje się hotel i restauracja narciarska, widać najwyższy Słoweński szczyt Triglav w Alpach Julijskich. Latem Cerkno jest centrum turystyki pieszej i rowerowej. W miasteczku Cerkno jest ciekawe muzeum oraz bardzo dobry hotel rodzinny, z doskonałą restauracją specjalizującą się w daniach tradycyjnych kuchni słoweńskiej.
Ze stolicy Słowenii Lublany jest tu tylko 50 kilometrów.

Więcej na: www.ski-cerkno.com.

Please provide full Credentials Infomation