Ostrzeżenie
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/20634.
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/20634
updated 3:15 PM CET, Feb 19, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Wędrówka z dreszczykiem na nowym Szlaku Orła w Tyrolu

  • Napisane przez http://www.austria.info
  • Dział: Austria
Wyróżniony Szlak Orła w Tyrolu © Tirol Werbung Szlak Orła w Tyrolu

Tak alpejsko, jak jeszcze nigdy wcześniej prezentuje się latem 2015 najsłynniejszy szlak w Tyrolu. Szlak Orła (Adlerweg) obchodzi w 2015 roku dziesięciolecie powstania i zalicza się do najbardziej znanych szlaków w Alpach.

Jubileusz ten skłonił pomysłodawcę Adlerweg do znaczącej zmiany przebiegu trasy. Jak dotąd obejmował on 126 etapów i wiele alpejskich wariantów. Od 2015 roku jego alpejski charakter wysuwa się na pierwszy plan. Obecnie istnieją dwie drogi. Jedna trasa prowadzi na 24 etapach przez górski świat północnego Tyrolu, druga z nich przebiega na 9 etapach przez masywy górskie Großglockner- oraz Venedigergruppe we Wschodnim Tyrolu.

Nowy przebieg trasy: Adlerweg jeszcze bardziej alpejski
Obie nowe trasy Szlaku Orła są wynikiem redukcji do najważniejszego minimum. Kto podejmie się wyzwania przejścia Adlerweg, wyrusza w Tyrolu Północnym w pełną przygód drogę o długości 320 km. Przez 24 etapy pokonuje się 23000 m przewyższenia pod górę oraz około 20000 m w dół. Rzadko kiedy trasa prowadzi na sam dół doliny. Od strony pasma górskiego Kaisergebirge na wschodzie wędruje się przede wszystkim przez góry Rofan, pasmo Karwendel, Tuxer Voralpen, Wettersteingebirge oraz Alpy Lechtalskie.

{gallery}20634{/gallery}
Najbardziej niezwykłe na trasie Adlerweg we Wschodnim Tyrolu jest jej przebieg pomiędzy grupą górską Venediger oraz Großglocknerem - najwyższym szczytem Austrii. Od miejscowości Ströden w dolinie Virgental, aż po Kals pod Großglocknerem zapaleni wędrowcy pokonują do 2800 m n.p.m. Po 9 etapach kończą swoją wędrówkę na 93. kilometrze, mając za sobą około 8000 m przewyższenia w górę i prawie tyle samo w dół. 3-tysięczniki pasma Wysokich Taurów zapraszają do podjęcia tego wyzwania.

Niezwykłość w Alpach
Szlak Orła jest jedyną w swoim rodzaju przygodą dla wędrowców. Prawie żaden szlak dalekobieżny w Alpach nie jest tak przygotowany, aby ciągle prowadzić po grzbietach górskich. Ta przygoda wymaga siły, odwagi i wytrzymałości, mówi Michael Walzer z Tirol Werbung, kierownik projektu Adlerweg. „Na trasie Adlerweg opowiadamy historie charakteryzujące te pasma górskie. Na wielu przystankach można znaleźć wskazówki i objaśnienia dotyczące alpejskich pionierów Tyrolu". Do owych historii wędrowcy mogą także dopisać swój własny rozdział.

Nowy pakiet startowy
Kto zdecyduje się na tę niezwykłą przygodę, może zakupić w Tirol Shop specjalny pakiet startowy Adlerweg. Znajduje się w nim opis tras z miejscem na pieczątki, apteczka pierwszej pomocy, chusta Adlerweg oraz talizman na drogę. „Dotychczas, aby otrzymać brązową, srebrną lub złota odznakę Adlerpin, wędrowcy na Szlaku Orła musieli do nas przesyłać podbitą książkę z trasami", tłumaczy Michael Walzer. „Od teraz w książce znajduje się specjalna strona na stemple, którą należy osobno odesłać. Książka z wszelkimi osobistymi zapiskami i wspomnieniami pozostaje teraz przy właścicielu."
Wędrowcy, którzy zostali odznaczeni złotą przypinką Adlerpin, biorą automatycznie udział w losowaniu urlopu w jednym z hoteli WanderHotel*Tirol. Pakiet startowy Adlerweg można zamawiać w sklepie internetowym od maja 2015 r. w promocyjnej cenie 17,90 euro - bez apteczki pierwszej pomocy lub za 34,90 euro - z apteczką (www.tirolshop.com).

Łatwe planowanie przez internet
Opis tras 24 etapów północnego Adlerweg oraz 9 etapów Adlerweg we Wschodnim Tyrolu jest dostępny online. Na stronie Adlerweg (www.tirol.at/adlerweg) do ściągnięcia są także mapy GPS wszystkich etapów. Opisy tras zawierają wskazówki na temat punktów widokowych lub wartych odwiedzenia miejsc. Najtrudniejsze przejścia oznaczone są hasłem „Adlerkick". Wędrówka po skrzydłach tyrolskiego orła to stawianie czoła przygodzie. Przydatne linki: www.tirol.at/adlerweg, www.tirolshop.com, www.tyrol.pl. Więcej na: http://www.austria.info.

Please provide full Credentials Infomation