updated 8:13 PM CET, Jan 17, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Szwajcarskie Święto Narodowe

  • Napisane przez OKI
  • Dział: Europa
Wyróżniony Szwajcarskie Święto Narodowe

Szwajcarskim Świętem Narodowym ogłoszono dzień 1 sierpnia w 1891 roku. Tego właśnie dnia, ale w 1291 roku, na łączce Rütli niedaleko Lucerny przysięgę złożyły trzy kantony: Uri, Schwyz i Unterwalden. Ludzie z tych trzech kantonów przysięgali sobie wieczną wierność, wzajemną pomoc i wsparcie. To wydarzenie dało początek konfederacji i zapoczątkowało trwający prawie 500 lat proces powstawania Szwajcarii. W całym kraju świętuje się hucznie: pokazy sztucznych ogni, ogniska, przepięknie udekorowane domy i specjanie wypiekane bułeczki z małą szwajcarską flagą.

Specjalny rodzaj uroczystości odbywa się na przełomie Renu w pobliżu Szafuzy. Wodospad Rheinfall stanowi jedną z największych atrakcji przyrodniczych nie tylko regionu ale i całej Szwajcarii. Od 1966 roku wodospad oświetlony jest tylko 1 sierpnia. W tym samym dniu tłumy widzów przyciąga do tego szczególnego miejsca wspaniały pokaz sztucznych ogni.

Nowe połączenia z Polski do Szwajcarii

Od października liniami lotniczymi Wizz Air polecimy z Warszawy do Bazylei i Genewy. Loty zaplanowano dwa razy w tygodniu: w środy i niedziele do Genewy oraz w poniedziałki i piątki do Bazylei. Bilety można kupić na stronie przewoźnika.
Więcej na: http://www.myswitzerland.com.

Warszawa