updated 3:15 PM CET, Mar 25, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Słowacja zaprasza na supernarty

  • Napisane przez Karolina Ryło
  • Dział: Europa
Wyróżniony Słowacja mat. prom. Słowacja

Słowacja zainwestowała około 30 milionów euro, aby poprawić i tak już dobry stan swoich ośrodków wypoczynkowych. Jasna Niskie Tatry, Tatrzańska Łomnica i Kubinska Hola będą miały nowe kolejki krzesełkowe, nowe sztucznie naśnieżone nartostrady, restauracje i bezpłatne parkingi.

{jumi [*4]}Miłośnicy sportów zimowych oraz ci, którzy podziwi{jumi [*4]}ają scenerię zaśnieżonych gór powinni być zafascynowani zimowym pobytem na Słowacji. Do dyspozycji narciarzy będzie około 950 wyciągów oraz 63 kolejek linowych z całkowitą przepustowością ponad 500 tys. osób/godz. Na dzień dzisiejszy na Słowacji znajduje się 20 większych, 40 średnich i 250 mniejszych ośrodków narciarskich. Co roku poprawia i poszerza się jakość oferowanych usług, co powoduje większe zadowolenie z zimowego wypoczynku.W sezonie narciarskim 2010/2011 ponad 100 słowackich ośrodków zimowych będzie dysponowało sztucznym naśnieżaniem na powierzchnię powyżej 600 ha i dzięki temu długość naśnieżanych tras wynosić będzie około 200 km. Sezon narciarski na Słowacji trwa od 130 do 160 dni.
Ceny dziennych karnetów narciarskich kształtować się będą w granicach od 10 do 25 EUR. Cenowo bardziej atrakcyjne są karnety wielodniowe.
W ostatnich latach do turystyki na Słowacji inwestowane są potężne środki finansowe, które przeznaczone są na poprawę infrastruktury, modernizację, budowę lub rozbudowę bazy noclegowej, polepszenia warunków jazdy na nartach oraz budowę termalnych parków wodnych. Również w nadchodzącym sezonie zimowym czekają na narciarzy miłe niespodzianki w postaci nowych kolejek, wyciągów, parkingów, punktów gastronomicznych, bazy noclegowej oraz atrakcji rozrywkowych.
W tym roku Słowacja zainwestowała w ośrodki wypoczynkowe około 30 milionów EURO. W ośrodkach Jasna Niskie Tatry, Tatrzańska Łomnica i Kubinska Hola uruchomione zostaną nowe kolejki krzesełkowe, powstaną nowe sztucznie nasnieżone nartostrady, restauracje przy stokach oraz bezpłatne parkingi.
Hitem tegorocznego sezonu zimowego na Słowacji ma być wspólny karnet narciarski dla Wysokich Tatr oraz SLOVAKIA SUPER SKIPASS, który obowiązywać będzie w największych słowackich ośrodkach narciarskich: Jasna Niskie Tatry, Tatrzańska Łomnica, Smokowiec, Parksnow Strbskie Pleso, Donovaly i Wielka Racza. Dodatkową atrakcją i sposobem na oszczędzanie środków jest zakwaterowanie się w hotelach i pensjonatach, które są partnerami ośrodków narciarskich. W taki sposób przy pobytach wielodniowych otrzymuje się zniżki aż do 30% na skipassy, zakwaterowanie, wstępy do termalnych parków wodnych, restauracji, szkół narciarskich, ski serwisów i wypożyczalni sprzętu narciarskiego. Nie pozostaje nic innego jak ruszać na narty do sąsiadów.

{jumi [*6]}

Please provide full Credentials Infomation