updated 3:09 PM CET, Jan 21, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Unikatowe hotele w Czechach

  • Napisane przez Anna Gruszczyńska
  • Dział: Czechy
Chateau Mcely Fot. CzechTourism Chateau Mcely
Największy, najmniejszy, najwęższy. Liczba hoteli cztero i pięciogwiazdkowych w Czechach wzrasta. Wśród nich są unikatowe obiekty: najbardziej luksusowy hotel świata lub hotel, który jest w stanie pomieścić jednocześnie mieszkańców małego miasta.
{jumi [*4]}Najwięcej pracy mają pokojówki w praskim Top Hotelu oferującym 810 pokoi dla 2500 gości. Do hotelowych gigantów należą także hotele: Hilton (788 pokoi) i Duo (610 pokoi) w Pradze. Poza stolicą największy hotel wyrósł w Libercu – Babylon jest w stanie zakwaterować jednocześnie ponad tysiąc osób. Mieści się tu także największy kompleks rozrywkowy w Czechach z parkiem wodnym, IQ Parkiem i labiryntem luster. Cały kompleks zajmuje powierzchnię 30 000 m2 . Dalsze wielkie kompleksy hotelowe znajdziemy w Pradze (Aquapalace lub Top Hotel) i na Szumawie (Frymburk).

 Turystom lubiącym kameralne, luksusowe hotele polecamy praski hotel U Červeného lva, który w 6 pokojach zakwateruje jedynie dwanaście osób. Do luksusowych minihotelików należy także rezydencja Santini w Pradze, z osiemnastoma miejscami noclegowymi i hotel Puk w miejscowości Beroun, dysponujący 7 pokojami.

Dalsze czeskie hotelowe naj..:
- najbardziej luksusowy hotel świata, według portalu podróżniczego Trip Advisor - Hotel U Zlaté studně w Pradze
- pierwszy pięciogwiazdkowy ekohotel w Czechach – Chateau Mcely (75 km od Pragi)
- pierwszy koszerny hotel w Czechach – Downtown w Pradze
- największy apartament prezydencki - w hotelu Praha (370m2)
- największy hotelowy kompleks wellness - w hotelu Frymburk (powierzchnia 6,5 ha)
- najwęższy hotel – Clementin w Pradze (szerokość 3,28 m)

{jumi [*6]}

Warszawa